باشگاه خبرنگاران/ معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۸۹۳ حلقه چاه غیرمجاز آب مسدود شد.

محمدعلی نعمت نژاد معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی اظهار کرد: در نیمه نخست امسال، ۸۹۳ حلقه چاه غیرمجاز آب مسدود شد که ۲۰ حلقه از این چاه ها عمیق بود، با این کار ۱۶ میلیون مترمکعب در میزان برداشت غیرمجاز آب صرفه‌جویی شده است.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تا پایان شهریور ماه یک هزار و ۱۷۹ دستگاه از مودم‌ها و ۷۳۲ دستگاه تابلو از کنتور‌های هوشمند به‌ روزرسانی شده اند، افزود: بر اساس گزارش مدیران امور آب شهرستان‌ها در ۶ ماه ابتدای امسال از تعداد ۹ هزار و ۴۰۱ حلقه چاه غیرمجاز بازدید و از اضافه برداشت ۶۷۴ حلقه چاه غیر مجاز به میزان ۱۲۷ میلیون مترمکعب جلوگیری شده است.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی با بیان اینکه در حوزه رودخانه‌ها از اول سال تا این لحظه به طول ۱۷۶ کیلومتر لایروبی صورت گرفته است، ادامه داد: هدف‌گذاری در حوزه آزادسازی حریم بستر رودخانه‌ها ۲۳۰ هکتار بوده که تا کنون ۲۵۹ هکتار از بستر رودخانه‌ها رفع تصرف شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar