باشگاه خبرنگاران/ عضو شورای اسلامی نیشابور گفت: اخطار لازم برای جلوگیری از تخریب این عمارت را دادیم و منتظر باسخ میراث فرهنگی هستیم.

احمد همت آبادی عضو شورای اسلامی نیشابور با بیان اینکه عمارت تاریخی قوامی به محلی برای تجمع معتادین تبدیل شده است، اظهار کرد: اخطار لازم برای جلوگیری از تخریب این عمارت دادیم ولی هنوز میراث فرهنگی پاسخی نداده است.
وی افزود: باغ قوامی و عمارت تاریخی این مجموعه به سرعت در حال تخریب است و محلی برای تجمع کارتن‌خواب‌ها و معتادین شده است و خطر منزل تاریخی استاد مشکاتیان این امارت را هم تهدید می‌کند.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر نیشابور با اشاره به ارسال لایحه به شهرداری و تأیید کمیته انطباق ادامه داد: شهرداری قصد تملک این باغ را داشت که کمیته فنی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری جلودار این مصوبه شد.
همت آبادی بیان کرد: شهرداری در تاریخ هفتم مهرماه سال ۹۹ مکاتبه‌ای با اداره کل میراث استان مبنی بر حل موضوع داشته است و اخطار لازم برای جلوگیری از تخریب این مجموعه تاریخی داده که تاکنون پاسخی روشنی دریافت نشده است.
وی تصریح کرد: تملک این باغ دو مزیت دارد اول اینکه مجموعه با توافقی که با مالکین شده است در جهت منافع شهروندان حفظ می‌شود و دوم اینکه کوچه سمت شرق این باغ به دلیل عرض کم و وجود سه اداره انتقال خون، جهاد دانشگاهی و دانشگاه علمی کاربردی در ایاب و ذهاب با مشکل مواجه هستند که به این ترتیب از ازدحام جمعیت کاسته می شود.
عضو شورای اسلامی نیشابور تاکید کرد: یکی از مشکلات این کوچه ترافیک پیاده رو و ماشین رو است که در صورت تملک توسط شهرداری، کوچه ۱۲ متری شده و بلوار شورا هم از بن بست به مقدار زیادی خارج می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar