فارس/ استاندار آذربایجان شرقی گفت: در حال حاضر بیش از ۸۲ درصد مردم جامعه، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند؛ اما این آمار در اماکن و فضاهای عمومی در حدود ۵۱ درصد است که قابل قبول نیست.

محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی خواستار افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جامعه شد و ابراز کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی، قابل قبول نیست و باید افزایش یابد.
وی با اشاره به مهم‌ترین موضوعات مطرح شده در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: تعداد فوتی‌ها و‌ مبتلاشدگان به بیماری کرونا که در هفته‌های اخیر افزایش یافته بود در حال حاضر رو به کاهش است.
پورمحمدی عنوان کرد: همچنان در پیک‌سوم بیماری کرونا قرار داریم و‌ بر این باور هستیم که رعایت بیشتر و جدی‌تر پروتکل‌های بهداشتی، امکان مقابله‌ موثرتر با این بیماری را فراهم‌ می‌کند.
وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۸۲ درصد مردم جامعه، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند؛ اما این آمار در اماکن و فضاهای عمومی در حدود ۵۱ درصد است که قابل قبول نیست.
استاندار آذربایجان شرقی خواستار افزایش آگاه سازی مردم از تبعات ابتلا به بیماری کرونا توسط صدا و سیما و رسانه‌های استان شد و ابراز کرد: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی، تنها راه مقابله با بیماری کروناست و تا به امروز هیچ واکسن و داروی موثر در بهبود بیماری کرونا کشف نشده است.
پورمحمدی اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی از ارائه خدمات به افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، خودداری کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ممنوعیت اعزام زائرین اربعین حسینی به کربلای معلی، اظهار کرد: این ممنوعیت از سوی کشور عراق و بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، اعمال شده و بر این اساس، حرکت هرگونه اتوبوس و وسیله نقلیه شخصی به هر یک از مرزهای چهارگانه برای تشرف به عتبات عالیات، ممنوع است.
استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: کتمان کردن بیماری نیز، ظلم در حق سایرین است و امیدواریم هموطنان در صورت مشاهده هرگونه علائم این بیماری به پزشک مراجعه کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today