ایسنا/ معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی از کاهش ۴۲ درصدی جابه‌جایی مسافران برون شهری از این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

سعید سبحانی، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: طی شش ماه نخست سال جاری ۶۸۶ هزار و ۹۵۰ نفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری جابجا شده اند که این تعداد در شش ماه نخست سال گذشته یک میلیون و ۱۸۷ هزار و ۳۰۰ نفر بوده است.
به گفته وی  تعداد مسافران سال جاری توسط ۱۰۲ هزار و ۹۵۰ وسیله جابه‌جا شده‌اند.
سبحانی با اشاره به اینکه مهمترین علت کاهش جابجایی مسافر در سال جاری شیوع ویروس کرونا بوده است، افزود: بیشترین کاهش جابه‌جایی در حوزه برون استانی بوده و شیوع این ویروس جابه‌جایی مسافران در حوزه برون شهری در استان را کمتر تحت تاثیر قرار داده است.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی در ارتباط با جابه‌جایی بار نیز اظهار کرد: طی شش ماه نخست سال جاری یک میلیون و ۷۹۳ هزار و ۷۰۰ تن بار از این استان جابجا شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۵.۳ درصدی داشته است.
وی با بیان اینکه این مقدار از بار در سال جاری توسط ۱۱۹ هزار و ۱۴۶ دستگاه جابه‌جا شده است، گفت: میزان بار جابه‌جا شده در شش ماه نخست سال گذشته یک میلیون و ۷۰۲ هزار و ۵۵۰ تن بوده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today