ایسنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: میانگین سن ابتلا به کروناویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد ۴۰ سال است.

محمدمهدی بانشی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار کرد: میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی هفته گذشته ۸۸ و نیم درصد بود با یک رشد بسیار کم به ۸۸.۹ درصد رسید.
وی افزود: درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات ۹۴ درصد است که نسبت به گذشته تنها ۲ درصد افزایش داشته است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: در رعایت پروتکل‌های بهداشتی پلیس+۱۰ نسبت به هفته گذشته هیچ تغییری نکرده است اما در دفاتر پیش‌خوان درصد رعایت دستورالعمل‌ها از ۷۰ درصد به ۸۷ درصد رسیده که این رشد ۱۷ درصدی نسبت به هفته گذشته آمار خوبی است.
بانشی با اشاره به پایانه‌های برون شهری و درون شهری تصریح کرد: درصد پروتکل‌های بهداشتی تاکسی‌های درون شهری نسبت به هفته گذشته از ۶۰ درصد به ۵۷ درصد رسیده که این افت تاکسی‌ها را در رعایت نکردن پروتکل‌ها نسبت به گذشته نشان می‌دهد در حالی که تاکسی‌های برون شهری ۵ درصد رشد داشته است.
وی با بیان این‌که بانک‌ها در رعایت پروتکل ها با رعایت ۹۲ درصدی وضعیت خوبی دارند، گفت: نانوایی‌ها از ۹۲ درصد به ۹۴ درصد، داروخانه‌ها از ۷۲ درصد به ۹۱.۴ درصد مطب‌ها از ۸۸ درصد به ۹۴.۳ درصد رشد داشته‌اند و همچنین رستوران‌ها ۸۲ درصد، اماکن متبرکه ۹۱ درصد دستورالعمل‌ها را رعایت کرده‌اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به درصد رعایت پروتکل‌ها در آرامستان‌های استان تاکید کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در آرامستان‌ها ۱۱ درصد رشد داشته اما متاسفانه بیمه‌ها در رعایت پروتکل‌ها ۵۹ درصد هستند.
بانشی عنوان کرد: مراکز فروش و پاساژهای استان با روندی بسیار کُند به ۶۲.۵ درصد رسیده است در این خصوص باید نظارتی بیشتری صورت گیرد.
وی ادامه داد: بطور میانگین سن ابتلا به کروناویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد ۴۰ سال است.
معاون دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: ورود بیماری کروناویروس در بین افراد مدر معرض خطر استان کمتر بود و تنها در یک مرکز نگهداری سالمندان یاسوج با ۳۲ نفر ورود کرد که ۱۶ درصد فوتی معادل ۵ فوت کرونایی داشته ایم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today