باشگاه خبرنگاران/ مدیر آبفای منطقه دزفول گفت: مشکل آب سالند که پس از اولین بارش پاییزی در بالادست دچار کدورت شده بود یا شست و شوی مخازن آب رفع شد.

مصطفی اسماعیل سالم، مدیر آبفای منطقه دزفول در خصوص علت افزایش کدورت آب گفت: هر سال با آغاز فصل پاییز و بارش‌های اولیه به دلیل سیلابی شدن مسیر رودخانه‌ها و همراه شدن گل و لای مسیر حرکت آب، افزایش کدورت آب را شاهد هستیم.
او افزود: روز پنجشنبه با بارش شبانه ۴ ساعته باران در ارتفاعات سالند و حرکت گل و لای و رسوب به وسیله آب سیلاب، کدورت آب افزایش یافت که این موضوع مشکلات را دو چندان کرد که بلافاصله اکیپ‌های عملیاتی به منطقه اعزام شدند.
اسماعیل سالم اظهار داشت: گروه‌های فنی و عملیاتی آبفا منطقه دزفول عملیات لایروبی آبگیر بالا، فیلتر‌های یک و ۲ و همچنین حوضچه‌های پیش ته‌نشین و شست و شوی مخازن بتنی یک هزار و ۲۰۰ و ۲ هزار متری را انجام داده و پس از انجام اقدامات مذکور کدورت آب کاهش و آبگیری مجدد صورت پذیرفت.
مدیر آبفای منطقه دزفول با بیان اینکه این عملیات بیش از ۴۰ ساعت از ساعات بامدادی روز پنجشنبه به طول انجامید، تصریح کرد: در این مدت جهت خدمت رسانی به شهروندان به صورت ساعتی از مخازن ذخیره آبرسانی به شهر و روستا استفاده شد، ضمن اینکه در همان ساعات اولیه به وسیله تانکر، آبرسانی به روستا‌ها انجام گرفته است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today