ایرنا/ مدیر کارگروه زیرساخت و عمران قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین از اجرای ۲۰ طرح آب رسانی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان طی سه سال اخیر خبر داد.

مجتبی مهاجری مدیر کارگروه زیرساخت و عمران قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین افزود: از سال ۹۷، اجرای ۲۶ طرح آب شرب و ۱۰ طرح آب کشاورزی در مناطق محروم استان برنامه ریزی شده بود که از این تعداد،  ۲۰ پروژه به اتمام رسیده و ۶ طرح در حال انجام است.
وی آبرسانی به روستاهای محروم را یکی از اولویت‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین دانست و افزود: در این راستا،  طرح آبرسانی به روستای چمن از توابع دهستان چوقور در طارم سفلی استان با جمعیتی بالغ بر ۸۰ خانوار به زودی به بهره برداری می‌رسد.
مدیر کارگروه زیرساخت و عمران قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین با اشاره به روند اجرایی این طرح، افزود: در حال حاضر مخزن آب شرب یکصد متر مکعبی این روستا به اتمام رسیده است و پس از اجرای خط انتقال آب به طول ۲ کیلومتر، مردم این روستا پس از سال‌ها از آب شرب بهداشتی بهره مند می‌شوند.
این مسوول با اشاره به همکاری‌های صورت گرفته برای اجرای این طرح، عنوان کرد: تمامی اقدامات این قرارگاه به صورت سه جانبه بین قرارگاه پیشرفت و آبادانی، سازمان مرتبط با طرح و مردم انجام می‌گیرد که یک اتفاق و مدل جدید در انجام طرح‌های عمرانی است.
مهاجری گفت: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین طرح‌های دیگری را در زمینه آبرسانی و تامین آب شرب و کشاورزی روستاهای مناطق مختلف استان قزوین انجام داده است که موجب پویایی و توسعه برخی از روستاها در استان شده است.
این مسوول افزود: احداث مخازن، بهسازی خط انتقال چشمه‌ها، بازسازی و مرمت قنات‌ها و احداث آب بند برای تقویت سفره‌های آب زیر زمینی از دیگر اقدامات انجام شده در زمینه آبرسانی به مناطق محروم استان بوده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today