تسنيم/ نيروهاي خدمات شهري و آتش‌نشاني شهرداري کرمانشاه با ماشين‌آلات سنگين و سبک براي خدمات‌رساني به منطقه هرسين اعزام شدند.

به دنبال بارش باران در شهرستان هرسين، سيلاب مناطق شهري و روستايي هرسين را فرا گرفت که سبب خسارات مالي فراواني به ساکنان اين مناطق شد.
روز گذشته جلسه اضطراري ستاد بحران استان براي حل مشکلات روستاهاي سيل زده هرسين تشکيل شد که بازديد ميداني، تصويب پرداخت کمک بلاعوض و تسهيلات قرض‌الحسنه، اختصاص کمک معيشتي و تأمين اثاثيه منزل، توزيع ماسک براي رعايت پروتکلهاي بهداشتي و رفع مشکلات دامداران و پرداخت خسارات دام‌هاي تلف شده از جمله مصوبات اين جلسه بود.
البته همچنان در برخي از مناطق شهري و روستاها اثرات سيلاب وجود دارد که مديرکل امور هماهنگي و نظارت بر خدمات شهري شهرداري کرمانشاه در اين رابطه گفت: بيش از 100 اکيپ از نيروهاي خدمات شهري و آتش‌نشاني کرمانشاه با ماشين‌آلات سنگين و سبک براي خدمات‌رساني به منطقه هرسين اعزام شده‌اند.
حسن مرادي در گفت‌گو با خبرنگار تسنيم افزود: پاکسازي خانه‎ها، معابر، کوچه‌ها و همچنين پاکسازي سطح خيابان‌هاي اصلي شهر هرسين از اهميت ويژه برخوردار است.
مديرکل امور هماهنگي و نظارت بر خدمات شهري شهرداري کرمانشاه گفت: ماشين‌آلات و افراد اعزام‌شده تا زمان پاکسازي شهر و روستاها در اين مناطق حضور خواهند داشت و به صورت شبانه‌روزي به مردم خدمت مي‌کنند.
وي افزود: برخي اوقات بارش‌هاي تند باعث شکل‌گيري روان‌آب و خسارت مي‌شود که بايد از قبل اين تمهيدات لازم را بيانديشيم و کارهاي پيشگيرانه را انجام دهيم.
مرادي با اشاره به اينکه ارزيابي خسارت‌هاي اين سيلاب از سوي دستگاه‌هاي اجرايي مربوطه در حال بررسي است عنوان کرد: با توجه به تجربيات سال گذشته کليه کانال‌ها و معابر سطح شهر کرمانشاه در چند ماه قبل لايه‌روبي شده و تدابير لازم براي بارش‌هاي ناگهاني اتخاد شده است و آمادگي صددرصد از سوي نيروهاي شهرداري براي اين حوادث طبيعي وجود دارد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today