رکنا/ 4 مرد در نقش مامور مبارزه با کرونا به بهانه ضدعفونی کردن وارد خانه ای شده و دست و پای اهالی خانه را بستند و دست به سرقت میلیونی زدند.

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری معاون جرائم جنایی پلیس آگاهی گفت: اسفند ماه سال گذشته و همزمان با آغاز بیماری کرونا و افزایش استرس مردم، 4 نفر تحت پوشش انجمن های مردم یاری و به بهانه سم پاشی و ضدعفونی کردن برای مقابله با ویروس کرونا به خانه ای در غرب تهران وارد می شوند و سپس با تهدید سلاح کمری و سلاح سرد، با بستن دست و پای اهالی ساختمان اقدام به سرقت مسلحانه و ربودن طلا و وجوه نقد از مالباختگان به ارزش تقریبی 150 میلیون تومان و خودرو سواری پژو پارس متعلق به صاحب منزل، می کنند.
وی ادامه داد: تیمی از کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی در صحنه حاضر و پس از تحقیقات میدانی و بازبینی تصاویر دوربین های مداربسته مستقر در مسیر ورود و خروج سارقان فرار آنان از صحنه، تحرکات 4 جوان که در نزدیکی خانه محل سرقت، پرسه می زدند و سپس سوار بر یک دستگاه خودرو سواری تیبا محل را ترک می کنند، به عنوان قوی ترین فرضیه پلیسی مورد رصد و تعقیب قرار گرفت؛ در نهایت با اقدامات پلیسی و فنی و با بهره گیری از امکانات نوین مخابراتی، شناسایی و دستگیری متهمان در دستور کار قرار گرفت که در نهایت با بسیج همه امکانات و تجهیزات پلیسی و 4 عملیات پلیسی منسجم و همزمان 4 متهم در محدوده پیکان شهر و مسعودیه شناسایی و دستگیر شدند.

اسلحه قلابی
به گفته نثاری، در بازرسی از منزل متهمان یک قبضه سلاح غیر واقعی طرح لاما، مقادیری قطعات لوازم خودرو که احتمالا مسروقه بودند و مقادیری از طلاهای مالباختگان به ارزش ریالی تقریبا پنجاه میلیون تومان و خودرو سواری پژو پارس مسروقه کشف و ضبط شد.
این مقام انتظامی افزود: در ادامه رسیدگی، برای دستگیری سایر همدستان احتمالی، با اقدامات فنی و تعقیب، یکی متهم دیگر که متواری شده بود نیز مورد رصد اطلاعاتی قرار گرفت، که با ایجاد یک قرار صوری، در نهایت وی نیز در خیابان وحدت اسلامی دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد و به طرح ریزی سرقت و مشارکت در جرم، اعتراف کرد.
معاون جرائم جنایی پلیس آگاهی خاطرنشان کرد: تحقیقات پلیسی برای شناسایی و کشف دیگر جرائم ارتکابی احتمالی و دستگیری سایر متهمان ادامه دارد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran