رکنا/ ماموران یگان حفاظت محیط زیست متخلفان شکار و صید در پنج شهر مازندران را به همراه 11 قبضه سلاح شکاری دستگیر کردند.

کامیار ولی پور روابط عمومی حفاظت محیط زیست مازندران گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست حین گشت و کنترل در شهر‌های آمل، بابل، کیاسر، نکا و پارک ملی پابند متخلفان شکار و صید را به همراه ۱۱ قبضه سلاح شکاری، مقداری گوشت مرال، لاشه یک راس خوک، ۲۹ قطعه ماهی، یک طاقه قرقاول و یک قطعه کبک دستگیر کردند.
او افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل با دستور مقام قضایی و با همکاری ماموران نیروی انتظامی این شهرستان یک شکارچی غیرمجاز را به همراه لاشه یک راس خوک وحشی و یک قبضه سلاح شکاری دستگیر کردند.
ولی پور گفت: در آمل ماموران یگان حفاظت محیط زیست طی سه ماموریت جداگانه در بخش دابودشت، دشتسر و منطقه کوهستانی ناندل هراز پنج شکارچی غیرمجاز را به همراه پنج قبضه سلاح شکاری و لاشه یک قطعه کبک و تعدادی فشنگ دستگیر کردند.
روابط عمومی حفاظت محیط زیست مازندران ادامه داد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل حین گشت وکنترل دررودخانه گرمرود بخش دشتسر از یک صیاد متخلف ۲۹ قطعه ماهی و یک رشته دام ماهیگیری کشف کردند.
او افزود: در بابل ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهر دو شکارچی غیرمجاز را به همراه دو قبضه سلاح شکاری و تعدادی فشنگ دستگیرکردند.
ولی پور گفت: ماموران اداره پارک ملی کیاسر با داشتن حکم قضایی و باهمکاری ماموران نیروی انتظامی از منزل دو متخلف مقداری گوشت مرال، یک قبضه سلاح شکاری و تعدادی فشنگ ساچمه و چهار پاره کشف کردند.
روابط عمومی حفاظت محیط زیست مازندران افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان نکا واداره پارک ملی پابند موفق شدند با همکاری ماموران نیروی انتظامی و با داشتن حکم قضایی از منزل متخلفی در شهرستان نکا مقداری گوشت مرال تازه شکار شده کشف کنند.
او گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست نکا با همکاری ماموران نیروی انتظامی استخرپشت و با داشتن حکم قضایی از منزل متخلفی در یکی از روستا‌های هزارجریب یک قبضه سلاح شکاری قاچاق و یک طاقه قرقاول شکار شده کشف کردند.
ولی پور افزود: ماموران اداره پارک ملی پابند از منزل یک متخلف سابقه دار یک قبضه سلاح شکاری قاچاق و تعداد زیادی فشنگ کشف کردند.
روابط عمومی حفاظت محیط زیست مازندران ادامه داد: همه متخلفان با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today