فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان گفت: 285 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان با اشاره به اینکه در حال حاضر 285 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های کردستان بستری هستند، اظهار کرد: این تعداد بیمار بستری نسبت به 16 شهریور یه برابر افزایش داشته و در ده روز اخیر شاهد این افزایش بیماری بستری شده در بیمارستان‌ها هستیم.
وی با اشاره به اینکه سه شهرستان سنندج، قروه و بیجار در وضعیت قرمز به سر می‌برند، افزود: شهرهای سقز، بانه، مریوان، کامیاران و دهگلان در وضعیت نارنجی هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر 47 بیمار نیز به صورت ویژه بستری شده‌اند و روزانه 50الی 60 مورد جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی می‌شود.
رضاعی اعلام کرد: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا سنندج با 127 نفر بیشترین جمعیت بیماران کرونایی را به خود اختصاص داده است.
وی خاطرنشان کرد: در سقز 37 نفر، مریوان 34 نفر، قروه 25 نفر، بیجار 20 نفر، کامیاران 20 نفر، بانه 16 نفر و دیواندره پنج نفر و دهگلان یک نفر بیمار کرونا در بیمارستان‌ها بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان عنوان کرد: برآوردهای ما نشان می‌دهد که میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به‌ویژه استفاده از ماسک کاهش پیدا کرده است.
رضاعی اضافه کرد: گرچه درصد بالایی از افراد بستری را سنین شصت سال به بالا تشکیل می‌دهد اما مشاهدات ما نشان می‌دهد افراد جوانتر هم به کرونا مبتلا می‌شوند.
وی تصریح کرد: نیاز است در شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی مدارس به صورت مجازی و غیرحضوری دایر شود و مساجد و نماز جمعه‌های فعلا تعطیل باشد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online