نماد آخرین خبر

5 چاه غیر مجاز در بیستون مسدود شد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
5 چاه غیر مجاز در بیستون مسدود شد

ايرنا/ مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي کرمانشاه اعلام کرد: پنج حلقه چاه غيرمجاز در دو روستاي «زرداب» و روستاي «مبارک‌آباد» از توابع بخش بيستون توسط واحد گشت و بازرسي امور منابع آب شهرستان هرسين مسدود شد. 

بهرام درويشي، مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي کرمانشاه روز دوشنبه در اين رابطه به ايرنا، گفت: برخورد با چاه‌هاي غيرمجاز در دستور کار شرکت آب منطقه‌اي قرار دارد و با برداشت‌کنندگان آب به صورت غيرقانوني وفق قانون برخورد جدي خواهيم داشت.
مديرعامل شرکت آب منطقه اي کرمانشاه با بيان اينکه برداشت‌هاي بي‌رويه آب سبب افت سطح آب‌هاي زيرزميني شده است، گفت: کاهش سطح آب‌هاي زيرزميني خطرات و عواقب جبران ناپذيري از جمله ايجاد فروچاله، فرونشست زمين، شور شدن آب و کاهش کيفيت آب را در پي دارد.
درويشي همچنين با تاکيد بر اينکه در سال ۹۸ برخورد جدي با چاه هاي غيرمجاز سطح استان را در دستور کار قرار داديم، اظهار داشت: برداشت‌هاي بي‌رويه و غيرمجاز از آبخوان‌ها باعث تشديد روند افت منابع آب و مخاطرات زيست محيطي در دشت‌ها شده است.
وي با اشاره به اينکه بخش زيادي از کشاورزي به منابع آب زيرزميني وابسته است، گفت: اجراي طرح هوشمندسازي چاه‌هاي کشاورزي در قالب طرح تعادل بخشي منابع آبي و همچنين کنترل بهره‌برداري چاه‌هاي غيرمجاز که در دست اقدام قرار گرفته يکي از مهم‌ترين راهکارهاي صرفه جويي و بهينه سازي مصرف آب است.

براساس آماري که معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري استان کرمانشاه به تازگي اعلام کرد، از ۱۸ هزار و ۳۱۴ حلقه چاه استان، ۱۱ هزار و ۵۱۹ حلقه مجاز و ۶ هزار و ۷۹۵ حلقه هم غيرمجاز است.
از ابتداي مهر ماه سال ۹۸ تا پايان شهريور امسال به صورت ميانگين ۴۶۰ ميليمتر بارش در سطح استان به ثبت رسيد که اين ميزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۴ درصد و نسبت به ميانگين بلند مدت پنج درصد کاهش داشت.
استان کرمانشاه با داشتن ۹۵۰ هزار هکتار زمين کشاورزي و باغ يکي از قطب هاي کشاورزي کشور است.
کرمانشاه با ۲ ميليون نفر جمعيت، ۱۴ شهرستان، ۳۲ شهر و ۲ هزار ۵۹۵ روستا دارد و در غرب ايران واقع شده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today