نماد آخرین خبر

آمار جدید بیماری کرونا در استان ایلام

منبع
شبستان
بروزرسانی
آمار جدید بیماری کرونا در استان ایلام

شبستان/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات درماني استان ايلام با بيان اينکه طي شبانه روز گذشته ۱۳۶ مورد جديد از ابتلا به کرونا در اين استان شناسايي شده است، گفت: هم استاني هاي عزيز بايد بيش از گذشته به رعايت نکات و پروتکل هاي بهداشتي اهتمام داشته باشند.
 
محمد کريميان، رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات درماني استان ايلام ظهر امروز(۱۴ مهر) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در شبانه روز گذشته  شمار مبتلايان به ويروس  کرونا در استان ايلام به تعداد ۱۱۲۹۰ نفر افزايش يافته است.
وي با بيان اينکه طي ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۳۶ مورد مثبت جديد بيماري کرونا در استان شناسايي شده است، تصريح کرد: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۲ مورد فوتي ناشي از بيماري کرونا در استان گزارش شده و بر اين اساس مجموع فوت شدگان ناشي از کرونا تا اين لحظه ۲۶۴ نفر است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات درماني استان ايلام با بيان اينکه ۲ مورد فوتي امروز مربوط به شهرستان ايلام بوده است، ابراز کرد: تاکنون ۱۰۱۶۱ نفر از مبتلايان به ويروس کرونا در استان ايلام با تلاش کادر درماني و مدافعان سلامت بهبود يافته و از بيمارستان ترخيص شده اند.
کريميان با بيان اينکه در حال حضر نيز ۱۵۱ نفر از مبتلايان به ويروس کرونا در سطح بيمارستان هاي اين استان بستري هستند، تصريح کرد: در شبانه روز گذشته در شهرستان ايلام ۶۸ مورد جديد، در شهرستان ايوان ۳۰ مورد جديد، در شهرستان دهلران ۵ مورد جديد،  در شهرستان چرداول ۱۵ مورد جديد، در شهرستان آبدانان ۲ مورد جديد، در شهرستان مهران ۲ مورد جديد، در شهرستان سيروان ۶ مورد جديد، در شهرستان ملکشاهي ۲ مورد جديد و در شهرستان هليلان ۶ مورد جديد از ابتلا به ويروس کرونا شناسايي شده است.

وي بيان کرد: از ابتداي شيوع کرونا تا کنون نيز در شهرستان ايلام ۵۴۴۶ نفر،  در  شهرستان ايوان  ۱۱۲۷ نفر، در  شهرستان دره‌شهر  ۸۱۲ نفر، در  شهرستان دهلران  ٧۹۴ نفر، در  شهرستان چرداول  ۷۵۹ نفر، در شهرستان آبدانان ۶۸۰ نفر، در  شهرستان مهران ۶۱۱ نفر، در  شهرستان بدره ۳۲۱ نفر، در  شهرستان سيروان ٢۹۶ نفر، در  شهرستان ملکشاهي ٢۷۰ نفر و در  شهرستان هليلان  ١۷۴ نفر به کرونا مبتلا شده اند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات درماني استان ايلام يادآور شد: در پي تشديد شيوع کرونا در استان محدوديت هاي ۱۱ گانه  از جمله تعطيلي دانشگاه‌ها، مدارس، مدارس شبانه‌روزي، حوزه‌هاي علميه، آموزشگاه ‌هاي فني و حرفه‌اي، زبانسراها، و ساير آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، مساجد و مصلي‌ها و سينما، تئاتر و مراکز مشابه اعمال شده است.
کريميان در پايان با تاکيد بر رعايت پروتکل هاي بهداشتي از سوي اقشار مختلف مردم براي جلوگيري از شيوع ويروس کرونا، خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک و خودداري از حضور در تجمعات و اماکن شلوغ و پرازدحام بهترين راه براي جلوگيري از ابتلا به ويروس کرونا است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان ايلام را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر ايلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرين خبر ايلام در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today