نماد آخرین خبر

جست‌ و جو برای کوهنورد گم‌شده در قزوین بدون نتیجه پایان یافت

منبع
رکنا
بروزرسانی
جست‌ و جو برای کوهنورد گم‌شده در قزوین بدون نتیجه پایان یافت

رکنا/ مديرعامل جمعيت هلال احمر استان قزوين گفت: عمليات جست‌وجو براي يافتن و نجات کوهنوردي مفقود‌شده در مناطق کوهستاني و جنگلي استان‌هاي قزوين، گيلان و مازندران بدون نتيجه پايان يافت.

حسن آصفي مديرعامل جمعيت هلال احمر استان قزوين گفت: با توجه به بررسي‌هاي ما يک کوهنورد ۲۹ شهريورماه گذشته به قصد صعود به قله سيالان(در مرز استان‌هاي قزوين و گيلان) از سمت الموت وارد استان قزوين شده و در نيمه‌شب روز دوشنبه ۳۱ شهريور هم آخرين تماس تلفني را با خانواده و آشنايان برقرار کرده است.
او اضافه کرد: اين کوهنورد در آخرين تماس تلفني‌اش اعلام کرده که به همراه يک چوپان در حال حرکت از قله سيالان به سمت دشت درياسر شهرستان تنکابن است و حتي گفته که ۲ ساعت ديگر به درياسر مي‌رسم. به همين خاطر ۴ تيم امداد و نجات به منطقه اعزام کرديم که بعد از ۴ روز جست‌وجو در مسير رفت و برگشت سيالان به درياسر نتوانستند اثري از اين کوهنورد گم‌شده پيدا کنند.
آصفي ادامه داد: ۱۴ نفر از تيم‌هاي امداد و نجات شامل نجاتگران جمعيت هلال احمر و کوهنوردان حرفه‌اي استان قزوين به مدت ۴ روز يک گشت و جست‌وجوي کامل در ارتفاعات کوه سيالان، دشت درياسر، گردنه هزارچم، عسل‌محله، مناطق پرپنگ و گوسفندسراي ويني(نزديک روستاي وينه) انجام دادند، اما به هيچ نتيجه قطعي‌اي در مورد سرنوشت کوهنورد گم‌شده نرسيدند.
مديرعامل جمعيت هلال احمر استان با اشاره به بررسي‌هاي فني صورت‌گرفته براي گمانه‌زني در مورد سرنوشت اين کوهنورد گفت: احتمال زيادي وجود دارد که اين کوهنورد مسير درياسر را اشتباه رفته و در جنگل‌هاي انبوه نوشا در شهرستان تنکابن گرفتار شده بود و در آنجا مورد حمله حيوانات وحشي و خطرناک آن منطقه مانند گرگ و خرس قرار گرفته باشد.
آصفي با بيان اينکه کوهنوردي به صورت تنها و انفرادي در مسير‌هاي صعب‌العبور کار عاقلانه‌اي نيست، افزود: کوهنوردان نبايد تنها با اتکا به مهارت و تجربه خود به فکر فتح قللي مانند سيالان بيفتند؛ چرا که کوهنوردي يک کار تيمي و جمعي است و هر کوهنوردي بايد در قالب يک تيم و بعد از يک کار کارشناسي حساب‌شده اقدام به کوه‌پيمايي يا فتح قله‌ها کند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان قزوين را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر قزوين در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرين خبر قزوين در اينستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today