نماد آخرین خبر

جریمه افراد بدون ماسک، در دستور کار ستاد کرونای خوزستان

منبع
ايرنا
بروزرسانی
جریمه افراد بدون ماسک، در دستور کار ستاد کرونای خوزستان

ايرنا/ رئيس مرکز بهداشت خوزستان گفت: قرار است براي افرادي که هنگام خروج از منزل براي مقابله با کرونا ماسک نمي‌زنند مجازات و يا جريمه تعيين شود.

سيدمحمد علوي، رئيس مرکز بهداشت خوزستان در اين زمينه بيان کرد: در ادارات دولتي نيزپروتکل هاي بهداشتي هنوز به خوبي رعايت نمي‌شود البته در اين مکان‌ها بايد سخت گيرانه تر برخورد شود.
وي افزود: براي مسئولين ادارات دولتي که پروتکل‌هاي بهداشتي به ويژه استفاده از ماسک را رعايت نکنند مجازات هايي از جمله اخطار، درج در پرونده و انفصال از خدمت بر اساس نظر سازمان امور اداري و استخدامي تعيين شده است.
رعيات پروتکل‌ها در مدارس رضايت بخش نيست
علوي در خصوص وضعيت بهداشتي مدارس خوزستان با بيان اينکه شديدترين نظارت ها در مدارس توسط بازرسان بهداشت مدارس و بهداشت محيط انجام مي‌شود گفت: مدارس از نظر بهداشتي وضعيت خوبي ندارند.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي جندي شاپور اهواز ادامه داد: البته نمي‌توان وضعيت بهداشتي مدارس را يکپارچه رصد کرد چون ممکن است مدرسه اي در منطقه کيانپارس اهواز پروتکل‌هاي بهداشتي را به خوبي رعايت کند اما مدرسه اي در حاشيه شهر يا مناطق دور افتاده اينگونه نباشد.
وي اظهار داشت: گزارش بازرسان بهداشت از نبود رضايت از وضعيت رعايت پروتکل ها در مدارس حکايت دارد.
بهترين زمان تزريق واکسن آنفلوآنزا
علوي در خصوص واکسن آنفلوآنزا گفت: بهترين زمان تزريق اين واکسن از ۱۵ شهريورماه تا ۱۵ مهرماه است که به شرايط آب و هوايي نيز بستگي دارد.
رييس مرکز بهداشت خوزستان بيان کرد: از آنجايي که شرايط اقليمي خوزستان به گونه‌اي است که تا آبان ماه هوا همچنان گرم است بنابراين تزريق واکسن هنوز دير نشده اما ممکن است در برخي نقاط سردسير زمان مناسب گذشته باشد.
وي اضافه کرد: بيماري آنفلوآنزا گاهي در چند موج پديدار مي‌شود که اگر فردي موج اول را به سلامت بگذراند مي‌تواند براي مقابله با موج دوم واکسن را تزريق کند.
تغييرات ايجاد شده در رفتار ويروس کرونا
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي جندي شاپور اهواز گفت: تغييرات ايجاد شده در رفتار ويروس کرونا در خوزستان از افزايش ميزان سرايت، ميزان واگيري و عفونت زايي و مهمتر ازهمه کاهش يافتن دامنه سني مبتلايان حکايت دارد که نگران کننده است.
وي اظهار داشت: آناليز مرگ‌ها نشان مي دهد متوسط سني فوتي ها کاهش يافته به گونه اي که قبلا ميانگين سني مرگ و مير ناشي از اين بيماري ۶۷ سال بود اما درحال حاضر به ۶۶ تا ۶۵ رسيده است.
علوي ادامه داد: بيمارستان‌هاي سينا، گلستان، اميرالمونين، فاطمه الزهرا براي پشتيباني از بيمارستان رازي اهواز فعال هستند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today