نماد آخرین خبر

کرونا در فارس همچنان قربانی می‌گیرد

منبع
صدا و سيما
بروزرسانی

صدا و سيما/ در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون ۱۱ استان فارسي جان خود را بر اثر ابتلا به بيماري کرونا ويروس از دست داده اند.

دکتر علي اکبري، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي شيراز، از افزايش موارد نمونه گيري به ۳۰۰ هزار و ۷۲۳ مورد خبر داد و افزود: با بررسي اين نمونه‌هاي تشخيصي در آزمايشگاه‌هاي استان از ابتداي شيوع کروناويروس تاکنون ۵۷ هزار و ۵۸۱ بيمار مثبت قطعي شناسايي شده است.
دکتر علي اکبري، آمار بيماران مشکوک و داراي علامت کروناويروس که هم اکنون در بيمارستان‌هاي استان بستري هستند را ۸۶۹ نفر اعلام و تصريح کرد: از اين تعداد ۹۴ بيمار به علت وخامت شرايط جسمي در بخش‌هاي مراقبت ويژه بستري هستند.
وي، با اعلام جان باختن ۱۱ هم استاني بر اثر کروناويروس در روز گذشته تاکنون، مجموع جانباختگان کوويد۱۹ از ابتدا تاکنون را هزار و ۲۷ نفر اعلام کرد.
به گفته اين مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکي شيراز، از آغاز شيوع اين بيماري تا امروز، چهاردهم مهر، ۵۱ هزار و ۹۸۴ مبتلا در فارس بهبودي يافته و از بيمارستان‌ها ترخيص شده يا از ايزوله خانگي خارج شده اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي شيراز با اشاره به افزايش موارد ابتلا و بستري بيماران در روز‌هاي اخير، اين سير صعودي را به منزله هشدار دانست و از عموم مردم خواست تا با استفاده از ماسک، رعايت فاصله فيزيکي از ديگران و شست و شوي منظم دست ها، در کاهش چرخه‌هاي انتقال اين بيماري و حفظ سلامت خود سهيم شوند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان فارس را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online