نماد آخرین خبر

بلاتکلیفی مسافران در پی لغو پرواز‌های خارجی در مشهد

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
بلاتکلیفی مسافران در پی لغو پرواز‌های خارجی در مشهد

باشگاه خبرنگاران/ سخنگوي انجمن دفتر‌هاي خدمات مسافرتي خراسان رضوي گفت: فرآيند بازگشت هزينه بليت به مسافران ۱۵ تا ۳۰ روز زمان مي‌برد.

مجيد فرقاني سخنگوي انجمن صنفي دفتر‌هاي خدمات مسافرتي خراسان‌رضوي با اشاره به سردرگمي مسافران به‌ويژه پس از لغو سفر‌هاي خارجي، اظهار کرد: تا قبل از همه‌گيري ويروس کرونا، فرودگاه مشهد يکي از پرترددترين فرودگاه‌هاي کشور در حوزه پرواز‌هاي بين‌المللي بود، اما با شيوع اين ويروس، فرودگاه مشهد هم مانند بسياري ديگر از فرودگاه‌ها در کشور و حتي جهان با کاهش تردد هواپيما‌ها مواجه شد.
وي با بيان اينکه البته در اين مدت پرواز‌هاي مربوط به کشور قطر و شهر دوحه ازسوي هواپيمايي قطر به‌دليل اينکه نرخ زيادي دارد لغو نشده است و حتي با مسافر کم هم اقدام به ارائه خدمات کرده است، افزود: ديگر شرکت‌هاي ايرلاين، نظير هواپيمايي ترکيه چندين بار پرواز‌هاي خود را لغو کرده است و دليل اين اتفاق نيز موضوع ويروس کرونا ازسوي فرودگاه مقصد اعلام شده است.
سخنگوي انجمن صنفي دفتر‌هاي خدمات مسافرتي خراسان‌رضوي با بيان اينکه در اين مدت شرکت هواپيمايي ترکيه ۴ بار سامانه فروش خود را براي پرواز از فرودگاه مشهد باز کرده، اما به‌دليل ذکرشده پرواز خود را پس از فروش بليت لغو کرده است، ادامه داد: آخرين باري که اين شرکت پرواز خود را پس از فروش بليت لغو کرده، مربوط به همين مهرماه است و بايد اعلام کرد که ما از فرودگاه مشهد پروازي به ترکيه نداشتيم و فقط در مقاطعي آن هم به‌صورت موردي ازسوي شرکت‌هاي داخلي از تهران پروازي به‌سمت استانبول يا آنکارا انجام شده است.
فرقاني با اشاره اينکه فروش بليت و پس از آن لغو پرواز سبب سرگرداني مسافران مي‌شود، بيان کرد: وقتي که پروازي لغو مي‌شود، بايد به‌سرعت وجه دريافتي از مسافران به آن‌ها بازگرداننده شود، اما وقتي فرآيند استرداد بليت به شرکت‌هاي هواپيمايي مي‌رسد، ۱۵ تا ۳۰ روز زمان مي‌گذرد تا پول مسافران به آن‌ها بازگردانده شود.
وي تصريح کرد: مشابه اين اتفاق را چند روز پيش در پي لغو پرواز شرکت هواپيمايي عراق شاهد بوديم که حتي در اين موضوع نزاع و درگيري بين مسافران و مسئولان اين دفتر هواپيمايي در مشهد نيز رخ داد.
سخنگوي انجمن صنفي دفتر‌هاي خدمات مسافرتي خراسان‌رضوي تاکيد کرد: اينک به‌جز پرواز‌هاي برنامه‌اي شرکت هواپيمايي قطر، هيچ پرواز برنامه‌اي بين‌المللي از فرودگاه بين المللي شهيدهاشمي‌نژاد مشهد انجام نمي‌شود.
فرقاني اظهار کرد: از زمان شيوع ويروس کرونا و پس از آن به‌دليل افزايش قيمت‌ها، شاهد کاهش ۹۰ درصدي تقاضاي سفر و حجم تردد‌ها در فرودگاه مشهد به‌ويژه در بخش پرواز‌هاي خارجي هستيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar