نماد آخرین خبر

لغو راهپیمایی به سوی قدمگاه ابوالفضل العباس‌(ع) شادگان

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
لغو راهپیمایی به سوی قدمگاه ابوالفضل العباس‌(ع) شادگان

باشگاه خبرنگاران/ رئيس اداره تبليغات اسلامي شادگان گفت: راهپيمايي به سوي قدمگاه ابوالفضل العباس(ع) اين شهرستان در روز اربعين حسيني برگزار نمي‌شود.

حجت الاسلام مصطفي جزايري اصل، رئيس اداره تبليغات اسلامي شادگان در اين باره گفت: با توجه به وضعيت بحراني اين شهرستان در زمينه شيوع کرونا و وضعيت قرمز در بسياري از نقاط خوزستان، هيچ برنامه‌اي در روز اربعين حسيني در قدمگاه ابوالفضل العباس(ع) نخواهد شد.
او افزود: براساس مصوبات ستاد استاني مقابله با کرونا هيچگونه راهپيمايي و جابه‌جايي در هيئت‌ها برگزار نمي‌شود و برنامه ويژه‌اي براي روز اربعين در اين قدمگاه پيش‌بيني نشده است.
حجت الاسلام جزايري اصل اظهار داشت: با توجه به شيوع بيماري منحوس کرونا، برگزاري هرگونه برنامه پياده‌روي و برپايي موکب در شهرستان شادگان در ايام اربعين سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين(ع) لغو شده و مراسمي با تجمع عزاداران برگزار نمي‌شود، به همين سبب از فرمانداري شهرستان و عوامل انتظامي خواهشمنديم براي کنترل مراسم‌هاي عزاداري و جلوگيري از برپايي مواکب اربعين همکاري لازم را بعمل آورند تا بتوانيم پيک خطرناک کرونا ويروس را پشت سر بگذاريم.
هر سال همزمان با ايام اربعين حسيني، راهپيمايي ميليوني و عظيم با حضور زائران و عاشقان امام حسين(ع) و حضرت اباالفضل العباس(ع) برگزار مي‌شد و مواکب و مرز‌هاي چهارگانه در اين ايام پذيراي خيل زائران بودند، اما امسال با شيوع ويروس کرونا، همه برنامه‌هاي عزاداري و راهپيمايي لغو شده و مرز‌هاي چهارگانه کشور شامل؛ چذابه و شلمچه در استان خوزستان، مرز مهران در استان ايلام و مرز خسروي در استان کرمانشاه بسته شدند و اجازه خروج به زائران داده نمي‌شود.


 
 

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today