نماد آخرین خبر

اولین واحد بسته‌بندی گوشت قرمز و طیور در سمنان بهره‌برداری شد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
اولین واحد بسته‌بندی گوشت قرمز و طیور در سمنان بهره‌برداری شد

ايرنا/ مديرکل دامپزشکي استان سمنان گفت: اولين واحد قطعه‌بندي و دسته‌بندي گوشت قرمز و گوشت طيور در شهرسمنان با ظرفيت سه تن در روز همزمان با روز دامپزشکي افتتاح شد.

حميدرضا حسيني،  مديرکل دامپزشکي استان سمنان اظهار داشت: واحد قطعه‌بندي و دسته‌بندي افتتاح شده در شهرک صنعتي بزرگ سمنان اين ظرفيت را دارد که انواع گوشت دام و گوشت طيور مانند مرغ، بوقلمون و شترمرغ را قطعه‌بندي و بسته‌بندي کند.
وي ادامه داد: واحد بسته‌بندي و قطعه‌بندي گوشت قرمز و گوشت طيور درشهر سمنان با صرف اعتبار بالغ بر پنج ميليون ريال به‌بهره‌برداري رسيد و زمينه اشتغال ۲۲ نفر را به صورت مستقيم و غير مستقيم فراهم کرد.
 مديرکل دامپزشکي استان سمنان بيان کرد: با افتتاح اين مرکز تعداد واحدهاي قطعه‌بندي و بسته‌بندي گوشت قرمز و طيور استان سمنان به پنج مرکز افزايش مي‌يابد.
حسيني اظهار داشت: يک واحد قطعه‌بندي و دسته بندي گوشت قرمز و طيور در دامغان، ۲ واحد در شاهرود، يک واحد در گرمسار در زمان حاضر فعال است که واحد سمنان نيز بر تعداد اين مراکز افزوده شد.
وي گفت: به مناسبت روز ملي دامپزشکي ميزخدمت در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي رفاه در سراسر استان براي مشاوره به شهروندان در زمينه فرآورده‌هاي دامي و لبني برپا مي‌شود.
مديرکل دامپزشکي استان سمنان يادآور شد: ميز خدمت به مناسبت روز ملي دامپزشکي در هشت روستا با همکاري دهياران به منظور ارايه خدمات مشاوره‌اي برپا و در هفت دهستان محروم اردوي جهادي به منظور  ارايه خدمات مشاوره‌اي، ويزيت رايگان و سمپاشي عليه انگل‌هاي دام انجام مي‌شود.
حسيني اضافه کرد: افتتاح کلينيک مرجع با اعتبارات دولتي و با استفاده از ظرفيت‌هاي موجود به منظور تسهيل در اقدام درماني و نمونه‌برداري با اعزام تيم ويژه در شرايط خاص از ديگر اقدامات انجام شده به مناسبت هفته دامپزشکي در استان است.
وي اظهار داشت: اجراي طرح واکسيناسيون رايگان ۱۹۷ هزار قطعه طيور بومي در ۲۰۰ روستاي استان عليه بيماري ويروسي نيوکاسل از ديگر برنامه‌هاي روز ملي دامپزشکي در استان سمنان است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان سمنان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرين خبر سمنان در اينستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today