نماد آخرین خبر

باران جاده‌های خراسان شمالی را لغزنده کرد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
باران جاده‌های خراسان شمالی را لغزنده کرد

ايرنا/ رييس پليس راه خراسان شمالي گفت: بارش باران در شامگاه دوشنبه، سبب لغزندگي سطح جاده‌ها در تمام محورهاي اين استان شده است.

سرهنگ عليرضا حسين زاده رييس پليس راه خراسان شمالي اظهار داشت: بارش باران از تمام محورهاي استان گزارش شده است و از رانندگان انتظار مي رود باتوجه به لغزندگي سطح جاده ها، با احتياط بيشتري برانند.
وي با بيان اينکه اولين بارندگي ها، بيش از ساير بارندگي ها سبب لغزندگي جاده ها مي شود، تصريح کرد: وجود لايه نازک خاک و چربي دود در سطج جاده و اثرات به جامانده از لاستيک خودروها،  سبب مي شود تا در نخستين بارندگي ها، ميزان لغزندگي محورها چند برابر باشد.
رييس پليس راه خراسان شمالي تاکيد کرد: از رانندگان انتظار مي رود جانب احتياط را حفظ کرده و با سرعت مطمئنه حرکت کنند.
اداره کل هواشناسي خراسان شمالي هم اعلام کرد که وقوع رواناب و سيلابي شدن مسيل‌ها براي روزهاي دوشنبه و سه‌شنبه در پاره‌اي از نقاط استان پيش‌بيني مي‌شود.
در اطلاعيه هواشناسي خراسان شمالي آمده است: بررسي نقشه هاي پيش يابي هواشناسي و همچنين تصاوير دريافتي از ماهواره بيانگر جوي ناپايدار تا اواسط هفته جاري است که پديده غالب با ورود سامانه بارشي به تدريج افزايش ابر همراه با وزش شديد باد خواهد بود.
در اين اطلاعيه آمده است: از بعد از ظهر روز دوشنبه، بارش باران و در پاره اي از مناطق استان از جمله راز و جرگلان و مانه و سملقان، رگبار و رعد و برق پيش بيني مي شود و با توجه به رگباري بودن بارش ها، رواناب و سيلابي شدن مسيل‌ها دور از انتظار نيست.
همچنين از لحاظ دمايي کاهش ۲ تا چهار درجه اي دماي استان تا اواخر هفته مورد انتظار است.
کمينه دماي هواي بجنورد در ۲۴ ساعت گذشته ۷.۴ و بيشينه دما ۲۱.۶ درجه سانتي گراد بوده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان شمالي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان شمالي در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرين خبر خراسان شمالي در اينستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today