نماد آخرین خبر

اولین بیمارستان تخصصی دامپزشکی استان یزد کلنگ‌زنی شد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
اولین بیمارستان تخصصی دامپزشکی استان یزد کلنگ‌زنی شد

ايسنا/ عمليات ساخت اولين بيمارستان تخصصي دامپزشکي استان يزد با سرمايه‌گذاري ۶۰ ميليارد ريال در دانشگاه اردکان آغاز شد.

فاطمه بهجتي اردکاني، رئيس دانشگاه اردکان در حاشيه اين مراسم اظهار کرد: اين بيمارستان در زميني به‌ مساحت دو هزار و ۲۰۰ مترمربع، در دو طبقه و با هزينه‌اي بالغ‌ بر ۶۰ ميليارد ريال طي مدت ۱.۵ سال به بهره‌برداري خواهد رسيد.
وي افزود: اين مجموعه داراي بخش‌هاي داخلي، جراحي و مامايي دام‌هاي بزرگ و کوچک، بهداشت و درمان طيور، راديولوژي و سونوگرافي، کالبدشکافي، آزمايشگاه و فضاهاي آموزشي، پژوهشي، خدماتي، مديريت، داروخانه، پاويون و انبار است.
بهجتي اردکاني خاطرنشان کرد: گروه دامپزشکي دانشگاه اردکان از سال ۹۱ کار خود را آغاز کرده و در حال حاضر در مقاطع کارداني، کارشناسي ناپيوسته(علوم آزمايشگاهي) و کارشناسي ارشد در رشته زيست جانوري سلولي–تکويني داير است.
وي با اشاره به اين که شهرستان اردکان در زمينه دام و طيور به ويژه در پرورش بز نژاد سانن، شتر و بهره‌مندي از واحدهايي نظير ميلشبار همواره شاخص بوده است، يادآور شد: اردکان يکي از قطب‌هاي پرورش اسب اصيل کشور نيز به شمار مي‌رود و هر ساله در جشنواره‌هاي کشوري زيبايي اسب، صاحب عناوين اول تا سومي شده و اين مهم ضرورت ايجاد اين بيمارستان را بيشتر کرده بود.
رئيس دانشگاه اردکان همچنين خاطرنشان کرد: يکي از افتخارات دانشگاه اردکان بهره‌مندي از دانشکده پيرادامپزشکي است که در مرکز کشور منحصر به فرد است.
بهجتي در پايان نيز با تشکر از «محمدرضا قانعي» از باشگاه‌داران اسب اين شهرستان و ديگر خيرين اين طرح، ابراز اميدواري کرد با بهره‌مندي از نخستين بيمارستان تخصصي دامپزشکي استان، دانشگاه اردکان يکي ديگر از رسالت‌هاي اجتماعي خود را در ارتباط با جامعه عملياتي کند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان يزد را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر يزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today