نماد آخرین خبر

رفتن به مسافرت بسترساز موج سوم کرونا است

منبع
ايرنا
بروزرسانی
رفتن به مسافرت بسترساز موج سوم کرونا است

ايرنا/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي، درماني خراسان شمالي با هشدار نسبت به مسافرت در تعطيلات پاياني هفته، گفت: اين مسافرت ها مي‌تواند در شرايط کنوني زمينه را براي ورود به موج سوم کرونا فراهم ساخته و بسترساز اوج‌گيري دوباره اين بيماري باشد.

قاسم بياني معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي، درماني خراسان شمالي اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و همزماني شيوع بيماري آنفلوانزا و کرونا، رفتن به مسافرت به هيچ عنوان توصيه نمي شود و عامل مهم تهديدکننده سلامت به‌شمار مي‌رود.
وي با اشاره به افزايش آمار مبتلايان به کرونا پس از هر سفر، افزود: بهترين راه مقابله با ويروس کرونا در شرايط کنوني در خانه ماندن، رعايت پروتکل هاي بهداشتي، زدن ماسک، فاصله‌گذاري اجتماعي و قرنطينه خانگي است و به هيچ عنوان مسافرت و حضور در اجتماعات توصيه نمي شود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي، درماني خراسان شمالي رفتن به اماکن عمومي، سوپرمارکت‌ها، رستوران ها و اماکن تفريحي در حين سفر را در ابتلا به ويروس کرونا، انتقال ويروس و عواقب جبران‌ناپذير آن موثر خواند و گفت: افراد با سفر کردن نه تنها سلامت خود، بلکه ديگر اعضاي خانواده خود را به خطر مي‌اندازند و عبور از بحران کرونا نياز به همکاري همه جانبه دارد و بهتر است هر فرد به تنهايي احساس مسووليت کند تا شاهد کاهش آمار مبتلايان باشيم.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان شمالي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان شمالي در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرين خبر خراسان شمالي در اينستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today