نماد آخرین خبر

پروژه گردشگری اندبیل خلخال فعال شد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
پروژه گردشگری اندبیل خلخال فعال شد

ايرنا/ عمليات اجرايي طرح بزرگ گردشگري تفرجگاه اندبيل خلخال پس از توقفي کوتاه مدت و رفع مشکل توسط دستگاه قضايي از سر گرفته شد.

ناصر عتباتي، رئيس کل دادگستري استان اردبيل در بازديد از پروژه گردشگري اندبيل خلخال گفت: عمليات اجرايي اين طرح از اوايل پاييز امسال از سوي سرمايه‌گذار بخش خصوصي آغاز شده بود که بدليل طرح شکايتي از سوي اداره منابع طبيعي و آبخيزداري در دادسراي خلخال ادامه کار متوقف شده بود.
عتباتي اظهار داشت: پس از بازديد ميداني از محل اجراي طرح و با توجه به اينکه کليات طرح در گذشته توسط دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط با اين پروژه تاييد شده، قرار شد تا موضوع به صورت کارشناسي در جلسه کميته حمايت قضايي بررسي و تصميم لازم براي فراهم ساختن زمينه تسهيل در روند اجرايي اين طرح اتخاذ شود.
وي با بيان اينکه سرمايه‌گذار طرح اقدام به استقرار ماشين‌آلات سنگين راه‌سازي براي ساخت پيست اسکي اندبيل کرده و توقف کار در اين شرايط مجري طرح را با ضرر و زيان مواجه خواهد کرد، افزود: ترتيبي اتخاذ شد تا زمان تشکيل جلسه عمليات اجرايي پروژه ادامه پيدا کند.
عتباتي تشريح کرد: مشکلات عديده‌اي از جمله وجود معارض شخصي، اختلاف منابع طبيعي بر سر اراضي منظور شده براي پيست اسکي و ادعاي سرمايه‌گذار قبلي مبني بر مالکيت بناهاي احداث شده در اين محل بر سرراه پروژه قرار دارد که تلاش مي‌شود اين موانع سرمايه‌گذاري از سرراه اين طرح بزرگ برداشته شود.
وي حمايت از سرمايه گذاران را بخشي از اهداف دستگاه قضايي استان اردبيل در ايجاد زمينه اشتغال و رونق اقتصادي عنوان کرد و اظهارداشت: براي رفع اختلاف بين سرمايه‌گذار مجري طرح و منابع طبيعي و ايجاد زمينه براي راه‌اندازي تجهيزات در نظر گرفته شده در پيست اسکي اندبيل از جمله تله‌اسکي، تله سيژ وساير امکانات رفاهي و تفريحي تلاش مي‌شود.
فرزاد کيسان، معاون سرمايه‌گذاري اداره کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان اردبيل نيز با بيان اينکه قبل از آغاز عمليات اجرايي طرح گردشگري تفرجگاه اندبيل خلخال کليات اين طرح به تصويب کارگروه گردشگري استان رسيده و استعلامات اداري از دستگاه‌هاي اجرايي از جمله اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري اخذ شده، گفت: اين طرح با سرمايه‌گذاري هزار ميليارد ريالي بخش خصوصي در سه فاز شامل احداث پيست اسکي روي برف و چمن، راه‌اندازي تله‌اسکي، تله‌سيژ، رستوران ،هتل و ساير امکانات رفاهي گردشگري ايجاد مي‌شود.
 
 
  

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اردبيل را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اردبيل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today