نماد آخرین خبر

رنج تویسرکانی‌ها از ترافیک و نبود پارکینگ

منبع
ايسنا
بروزرسانی
رنج تویسرکانی‌ها از ترافیک و نبود پارکینگ

ايسنا/ تويسرکان از بافت شهري و يک خيابان اصلي طولي شکل از ابتدا تا انتهاي شهر برخوردار است و به شدت با کمبود مکان مناسب براي پارک خودروها رنج مي برد و سال هاست که از ساخت و ايجاد پارکينگ عمومي در آن خبري نيست.

به گفته فرمانده انتظامي شهرستان تويسرکان، گرچه تويسرکان يک کلانشهر برخوردار از زيرساخت هاي بزرگ تجاري و رفاهي نيست و جمعيت آن به کمي بيش از 50 هزار نفر مي رسد اما در عين حال همچنان پس از گذشت سال هاي طولاني، بافت قديمي خود در بخش خيابان هاي اصلي و معابر عمومي را حفظ کرده و با مشکل کمبود جا براي پارک خودروها دست به گريبان است.
سرهنگ‌ محمد معصومي، فرمانده انتظامي شهرستان تويسرکان افزود: اين شهر نه چندان بزرگ، در دو خيابان اصلي خود با ترافيک هاي هميشگي مواجه است که روند عبور و مرور عمومي براي خودروها را سخت کرده و اين در حاليست که برخي موتورسواران متخلف به حجم خودروها افزوده مي شوند و به علت کم عرض بودن پياده روهاي آن، بخش قابل توجهي از عابران از خيابان تردد مي کنند.
وي مطرح کرد: اوضاع اما وقتي اسف بارتر مي شود که مي بينيم تعداد زيادي از مغازه داران در خيابان هاي اصلي تويسرکان و دستفروشان، پياده روها را مانند ملک شخصي به اشغال لوازم و وسايل کسب خود تبديل کرده و عبور و مرور مردم از پياده روها را سال هاست با مشکلات جدي مواجه کرده اند و با اين شرايط گاهي در خيابان هاي اصلي ديده مي شود که در يک مکان نه چندان بزرگ، پارک دوبله و سوبله وضعيتي را ايجاد کرده که احتمال بروز تصادف و سوانح ناگوار را بالا مي برد و پليس راهور چاره اي جز اعمال قانون ندارد.
معصومي خاطرنشان کرد: در نبود پارکينگ عمومي مناسب براي توقف موقتي خودروها در تويسرکان، برخي کوچه ها و خيابان هاي فرعي از سوي مردم به صورت يکپارچه و خودجوش به پارکينگ عمومي تبديل شده و اين در حاليست که به نظر مي رسد نبود پارکينگ هاي عمومي مناسب و تخلفات زياد از سوي بخش قابل توجهي از رانندگان نيز دست راهور را براي مديريت دائم اوضاع ترافيکي بدون اعمال قانون و جريمه بسته و گاهي اوقات چاره اي جز اعمال قانون و جريمه رانندگان متخلف وجود ندارد که در اکثر موارد با نارضايتي افراد متخلف مواجه مي شويم.
و اما نايب رئيس شوراي اسلامي شهر تويسرکان يک سال پيش از اين از طرح هاي کارشناسانه شوراي شهر براي روان شدن ترافيک درون شهري و احداث خيابان موازي با يکي از خيابان هاي اصلي تويسرکان سخن گفته بود اما اکنون پس از گذشت بيشتر از يک سال همچنان هيچ اثري از آغاز مراحل اجرايي اين طرح ديده نمي شود.
مسعود حميديان همچنين از لزوم انتقال ساختمان کنوني شهرداري تويسرکان به مکان مناسب ديگر و تبديل ساختمان کنوني شهرداري به پارکينگ طبقاتي خبر داده بود که البته هرگز اين طرح اجرايي نشد.
همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان همدان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today