نماد آخرین خبر

وضعیت شیوع کرونا در استان ایلام فوق‌بحرانی است

منبع
تسنيم
بروزرسانی
وضعیت شیوع کرونا در استان ایلام فوق‌بحرانی است

تسنيم/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان ايلام گفت: وضعيت شيوع کرونا در استان فراتر از بحران است.

محمد کريميان، رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان ايلام اظهار داشت: متأسفانه برخي از شهروندان همچنان بدون استفاده از ماسک در شهرهاي استان تردد دارند، به مسافرت مي‌روند و در تجمعات و دورهمي‌ها شرکت مي‌کنند که اين بي توجهي‌ها شيوع کرونا در ايلام را به وضعيتي فراتر از بحران تبديل کرده است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان ايلام گفت: اقدامات بازدارنده و کنترلي 11گانه در استان ايلام به اجرا در آمده است اما ضمانت اجرايي پروتکل‌ها، اقدامات کنترلي و بازدارنده مردم هستند و بدون اراده مردم غلبه بر آثار مخرب کرونا ويروس و قطع زنجيره آن امکان‌پذير نيست.
کريميان يادآورشد: بي‌توجهي به پروتکل‌هاي بهداشتي و ساده‌انگاري شهروندان به ادارات استان نيز سرايت کرده است و آلودگي 18 نفر از کارمندان بنياد مستضعفان شعبه ايلام و تعطيلي اين اداره، گوياي اين واقعيت است که آن چه از کرونا خطرناک‌تر است، سهل‌انگاري در رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي و رعايت فاصله‌گذاري اجتماعي است که اين بيماري را رشد مي‌دهد.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان ايلام گفت: گفتني‌ها گفته شده است اما بازهم شاهد جولان کرونا در استان ايلام هستيم و تنها راه ممکن براي کنترل اين جولان کرونايي رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي، فاصله‌گذاري اجتماعي و استفاده از ماسک است.
کريميان خطاب به شهروندان ايلامي گفت: کمبود تخت‌هاي بيمارستاني و افت توان کادر درماني را فراموش نکنيد و براي نجات خود و خانواده به رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي پايبند باشيد.
وي در پاسخ به اين سؤال که "آيا طرح استفاده اجباري از ماسک در فضاي عمومي و خارج از منزل که قرار است از هفته آينده اجرا شود، با شرايط خاصي در ايلام اجرايي مي‌شود؟" تأکيد کرد: اين طرح قرار است از هفته آينده اجرايي شود و طرحي کشوري است و استان ايلام نيز در اين طرح به تشخيص ستاد کروناي کشوري و استاني مشارکت دارد و زمينه اجراي طرح در ايلام نيز مهيا است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان ايلام را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر ايلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرين خبر ايلام در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today