نماد آخرین خبر

مصرف گاز طبیعی در کردستان ۱۱ درصد افزایش یافت

منبع
ايرنا
بروزرسانی
مصرف گاز طبیعی در کردستان ۱۱ درصد افزایش یافت

ايرنا/ مديرعامل شرکت گاز کردستان گفت: مشترکان کردستاني در نيمه اول امسال يک ميليارد و ۳۱۹ ميليون و ۶۶۹ هزار و ۷۲۹ مترمکعب گاز طبيعي مصرف کردند که نسبت به مدت مشابه پارسال حدود ۱۱ درصد بيشتر است.

احمد فعله‌گري مديرعامل شرکت گاز کردستان اظهار داشت: در نيمه نخست امسال سهم نيروگاه سيکل ترکيبي سنندج از مصرف گاز طبيعي ۶۱۷ ميليون و ۴۴۴ هزار و ۷۵۳ مترمکعب بود که در مقايسه با مدت مشابه پارسال ۲۲ درصد رشد داشت.
وي اضافه کرد: کارخانه سيمان بيجار هم در همين مدت (۶ ماهه اول سال جاري) ۵۱ ميليون و ۶۱ هزار و ۵۷۶ مترمکعب گاز طبيعي مصرف کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد بيشتر بوده است.
مديرعامل شرکت گاز کردستان، ميزان مصرف گاز نيروگاه سيکل ترکيبي سنندج را در نيمه اول سال گذشته ۵۰۷ ميليون و ۳۹۳ هزار و ۵۹۵ مترمکعب اعلام کرد و افزود: مشترکان اين استان در ۶ ماهه اول پارسال يک ميليارد و ۱۹۳ ميليون و ۱۵ هزار و ۶۱۲ مترمکعب گاز طبيعي مصرف کردند.
فعله‌گري از مشترکان خواست با توجه به در پيش بودن فصل سرما گاز را بهينه مصرف کنند و يادآور شد: مردم با استفاده ايمن و بهينه از گاز طبيعي، ضمن کمک به پايداري شبکه، زمينه بهره‌مندي ساير مناطق سردسير استان و کشور را از اين نعمت فراهم کنند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کردستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرين خبر کردستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online