نماد آخرین خبر

روزهای کرونایی‌ یزد و خستگی کادر درمان از تکرار مکررات

منبع
ايرنا
بروزرسانی
روزهای کرونایی‌ یزد و خستگی کادر درمان از تکرار مکررات

ايرنا/ حال و روز استان يزد همانند ديگر نقاط کشور اصلا خوب نيست؛ در بحبوحه دفاع تمام قد و فرسايشي کادر درمان از سلامت شهروندان، کرونا به مدد سهل انگاري و عادي انگاري ها همچنان بي‌حريف مي‌تازد و کسي جلودار آن نيست.

در روزهاي آغاز شيوع کرونا در اواخر سال گذشته و اوايل امسال وقتي به سراغ کادر درمان استان مي رفتيم همه آنها پاسخگو بودند و پاي کار اما اکنون اوضاع عوض شده است.
حق را به کادر درمان و مسوولان درماني استان مي دهيم؛ آنها خسته هستند خسته‌تر از آنچه که به انديشه ما راه يابد، آنها ديگر رمق ندارند، سلامتي خود و خانواده شان را براي مقابله با اين بيماري مهلک گذاشته‌اند و خودشان هم به آن مبتلا شده‌اند.
به سراغ هر پزشک و پرستاري که رفتيم حاضر به مصاحبه نشد، يا اجازه مصاحبه نداشت و يا دل و دماغي براي آن؛ خيلي‌ها هم مصاحبه را بي‌ثمر مي دانستند و معتقد بودند آنچه را بايد مي گفتند، گفته اند اما کمتر گوش شنوايي پيدا کردند.
يک متخصص داخلي در مقابل سوال خبرنگار ما که اوضاع چگونه هست و چه توصيه اي داريد گفت: خسته ايم، خسته از تکرار مکررات!

يک متخص بيماري هاي عفوني هم وقتي در مقابل پرسش خبرنگار ما قرار گرفت اينطور گفت "براي يافتن پاسخ خود سري به اورژانس بيمارستان شهيد صدوقي يزد بزنيد!"
از رئيس يکي از بيمارستانهاي درگير با کرونا هم همين سوال را پرسيدم که حاضر به گفتگوي حضوري نشد و پاسخ داد: سوالات را تلفني بپرسيد و وقتي ديد سوالم تکراري است فقط اين را گفت: خسته هستيم لطفا به مردم بگوييد رعايت کنند.
با رئيس يکي ديگر از بيمارستانهاي استان تماس گرفتم؛ از وضع بحراني کرونا گفت، از اينکه ورودي آنها به شدت افزايش يافته، از اينکه اغلب کادر درمان آنها خود گرفتار کرونا شده اند و گله مند از اينکه به مردم مي گويند رعايت کنند اما برخي از آنها همچنان بر مدار بي‌رعايتي مي‌چرخند.
اين مسوول بيمارستاني اظهار داشت: اوضاع کرونا در شهر ما اصلا مناسب نيست اما نه اجازه گفت و گو داريم و نه ديگر گفتن آن فايده اي دارد و تنها راه حل و تنها درمان آن رعايت شيوه نامه هاي بهداشتي از سوي مردم و درک وضعيت خطرناک کنوني از سوي خود آنان است.
او از اينکه بسياري از اعضاي کادر درمان بيمارستانش مبتلا شده اند بغضي سنگين در گلو داشت و نمي دانست بايد چه کند!
به سراغ يک مسوول درماني استان رفتيم و از او سوال کرديم؛ اما او هم حاضر به مصاحبه نشد و معتقد بود هر آنچه بايد بگويد در ۶ ماه گذشته گفته اما ظاهرا برخي ها نمي خواهند گوش کنند!
سري هم به ۲ مرکز اورژانس در شهر يزد و يکي از شهرستانهاي استان زديم، شلوغ و پر رفت و آمد بود و اوضاع به سامان نبود، مراجعات زيادي ميشد و اغلب هم با احتمال ابتلا به کرونا مراجعه کرده بودند.
آن طور که مسوولان بخش هاي مختلف درماني استان مي گويند اوضاع کرونا در استان يزد اصلا خوب نيست و با توجه به اينکه هنوز دوره سرما باقي مانده احتمال افزايش ورودي هاي مراکز درماني وجود دارد
وضعيت موجود مي‌تواند تلنگري و هشداري به آن دسته از شهرونداني باشد که هنوز خطر را جدي نگرفته اند، بدون ماسک و رعايت نکات بهداشتي در اجتماعات حاضر مي شوند، به سفر مي روند و روزهاي تعطيل در مناطق ييلاقي استان اتراق مي کنند.
بيش از ۳۰۰ بيمار کرونايي در مراکز درماني استان يزد بستري هستند و هر روز هم بر اين آمار افزوده ميشود.
 
 

  
  

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان يزد را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر يزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today