نماد آخرین خبر

عاقبت مدلینگ شدن در فضای مجازی تعرض و تهدید است

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
عاقبت مدلینگ شدن در فضای مجازی تعرض و تهدید است

باشگاه خبرنگاران/ رئيس پليس فتا استان قم گفت: مجرمان سايبري به دنبال سوءاستفاده از علاقمندان به مدلينگ با وعده، وعيد‌هاي متنوع هستند.

سرهنگ علي موالي رئيس پليس فتا استان قم گفت: مدلينگ اگر چه يک جرم نيست، اما آسيب‌هاي اجتماعي ناشي از آن باعث شده تا مشکلات زيادي براي برخي خانواده‌ها به وجود آورد.
سرهنگ موالي افزود: ازطرفي دختران و پسران جوان هم که در شرايط اقتصادي و اشتغال، سوداي مال و شهرت دارند، به جاي تلاش عاقلانه براي کسب شغل، جذب تبليغات درآمد‌هاي هنگفت و نامتعارف آژانس‌هاي مدلينگ مي‌شوند.
رئيس پليس فتا استان قم ادامه داد: به دنبال اين موضوع و تلاش براي مدلينگ شدن، سوداي مدلينگ علاوه برترويج فرهنگ بيگانگان، موجب سوءاستفاده و کلاهبرداري و اخاذي از کاربران به خصوص دختران جوان و جوياي نام شده است.
سرهنگ موالي گفت: مجرمان سايبري با گشت و گذار در شبکه‌هاي اجتماعي و انتخاب برخي چهره‌هاي زيبا، به آن‌ها پيشنهاد مدلينگ و مدل شدن در نشريات داخلي يا خارجي را مي‌دهند.
او بيان کرد: مجرمان در مرحله اول از کاربران مي‌خواهند چندين عکس به صورت مدل‌هاي خارجي تهيه کرده و در اختيار آن‌ها قرار دهد تا براي کارشناسان اين امر ارسال کنند و در گام بعدي با ادعاي اينکه تصاوير ارسالي از نظر کارشناسان امر کيفيت وژست مناسب را نداشته از کاربران مي‌خواهند تا در آتليه آن‌ها براي تهيه عکس حاضر شوند.
رئيس پليس فتا استان قم با بيان اينکه پرونده‌هايي در پليس فتا دراين خصوص وجود دارد، گفت: حتي دستگيري و مجازات اين مجرمان نمي‌تواند باعث بازگشت آبرو و حيثيت قربانيان شود و پيامد‌هاي اين دست جرايم تا سال‌ها ادامه دارد؛ لذا کاربران و خانواده‌ها بايد بسيار مراقب باشند تا دردام اين چنين مجرماني نيفتند.
سرهنگ موالي افزود: در گام بعدي مجرمان با اخذ هزينه‌هاي هنگفت عکاسي از کاربران، آن‌ها را به آتليه‌هاي پرت و گمنامي مي‌برند که اکثرا اجاره‌اي هستند و با تصويربرداري غيرمتعارف سرانجام تهديد کرده که در صورت شکايت عکس‌هاي آن‌ها در شبکه‌هاي اجتماعي و فضاي مجازي منتشر مي‌شود.
رئيس پليس فتا استان تاکيد کرد: کاربران به هيچ عنوان به اين گونه پيام‌ها توجه نکنند وفريب آن‌ها را نخورند، چرا که مدل شدني در کار نيست و اين شگردي براي اخاذي‌هاي مالي و سوءاستفاده از قربانيان است.
سرهنگ موالي گفت:هموطنان جهت کسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند به سايت پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش هشدار‌ها مراجعه نمايند، همچنين در صورت مواجهه با موارد مشکوک مي‌توانند آن را از طريق سايت پليس فتا، لينک ثبت گزارشات مردمي به پليس فتا اعلام کنند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان قم را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرين خبر قم در اينستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday