نماد آخرین خبر

مردم بروجن برای مقابله با شیوع ویروس کرونا بیشتر همکاری کنند

منبع
ايرنا
بروزرسانی
مردم بروجن برای مقابله با شیوع ویروس کرونا بیشتر همکاری کنند

ايرنا/ رئيس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجن گفت: مردم براي مقابله با شيوع ويروس کرونا و قطع زنجيره انتقال آن، همکاري بيشتري با کادر بهداشت و درمان داشته باشند.

محمد حسن کرمي، رئيس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجن روز سه‌شنبه در شوراي اداري شهرستان بروجن به ضرورت رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي اشاره و تاکيد کرد: از ابتداي شيوع ويروس کرونا تاکنون ۲۹ نشست شهرستاني و ۸۰ جلسه پيراموني اين ستاد براي مقابله با بيماري کوويد ۱۹ تشکيل و ۱۵۰ مصوبه صادر شده است.
وي افزود: با وجود انجام اين اقدامات اما متاسفانه به‌نظر مي‌رسد مشارکت مردم و همکاري‌هاي بين بخشي براي مقابله با ويروس کرونا ضعيف است.
کرمي تصريح کرد: از ابتداي شيوع ويروس کرونا تاکنون يک‌هزار و ۶۱۳ نفر به اين ويروس مبتلا شده‌اند که ۶۱ مورد آن در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.
وي يادآور شد: متاسفانه تاکنون ۶۶ نفر جان بر اثر ابتلا به ويروس کرونا در شهرستان بروجن خود را از دست داده‌اند.

رييس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجن جمعيت اين شهرستان را ۱۳ درصد جمعيت چهارمحال و بختياري دانست و اظهار داشت: متاسفانه اين در حالي است که از مجموع ۲۸۸ فوتي ناشي از شيوع ويروس کرونا در استان، ۶۶ نفر مربوط به اين شهرستان است، که چهار مورد آن در ۲۴ ساعت گذشته رخ داده است.
کرمي با اشاره به شهادت ۲نفر از نيروهاي کادر بهداشت و درمان شهرستان بروجن به علت ابتلا به ويروس کرونا گفت: هم‌اکنون ۵۰ نفر از نيروي انساني کادر بهداشت و درمان اين شهرستان به اين ويروس مبتلا هستند.
وي رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي از سوي مردم، مسوولان و گروه‌هاي مختلف را ضروري اعلام و تاکيد کرد: ادامه روند کنوني آسيب جدي به نيروي انساني کادر بهداشت و درمان شهرستان بروجن وارد مي‌کند.
کرمي افزود: شيوع ويروس کرونا تاکنون سه موج داشته که موج نخست آن از اسفندماه سال گذشته تا اردي‌بهشت‌ماه سال‌جاري، موج دوم تا پايان شهريورماه امسال و موج سوم از شهريورماه تاکنون بوده است.
وي تصريح کرد: در ۲ موج ابتدايي شيوع ويروس کرونا مردم، مسوولان و گروه‌هاي مختلف پروتکل‌هاي بهداشتي را رعايت کردند اما متاسفانه هم‌اکنون در موج سوم توجه به اين مهم، مطلوب نيست.
به گزارش ايرنا، ويروس کرونا که منجر به بيماري نوپديد کوويد ۱۹ شده است، بسياري از کشورهاي جهان درگير کرده است و سازمان بهداشت جهاني را برآن داشته تا وضعيت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگاني از ماسک، رعايت فاصله ۲ متري از يکديگر، شست‌وشوي دست‌ها با آب و صابون، رعايت بهداشت فردي، خودداري از دست دادن‌هاي مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتي است که پزشکان متخصص براي پيشگيري از شيوع اين ويروس توصيه مي‌کنند.
بروجن در ۶۰ کيلومتري مرکز چهارمحال و بختياري واقع شده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان چهارمحال و بختياري را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر چهارمحال و بختياري در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday