نماد آخرین خبر

موارد بستری در بیمارستان‌های خراسان جنوبی افزایش شدید دارد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
موارد بستری در بیمارستان‌های خراسان جنوبی افزایش شدید دارد

ايرنا/ دبير ستاد دانشگاهي پيشگيري و کنترل کرونا در خراسان جنوبي گفت: در ۲ هفته اخير موارد بستري در بيمارستان‌هاي استان به شدت افزايش پيدا کرده و ۶۰ درصد موارد ابتلا به کرونا خانوادگي بوده است.

غلامرضا شريف‌زاده، دبير ستاد دانشگاهي پيشگيري و کنترل کرونا در خراسان جنوبي روز سه‌شنبه درباره آخرين تحليل آماري بيماري کرونا بيان کرد: بر اين اساس پرهيز از دورهمي‌هاي خانوادگي و رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي به ويژه استفاده از ماسک توصيه مي‌شود.
وي افزود: ميزان بروز تجمعي در سطح استان به ۴۲۷ در صد هزار نفر جمعيت رسيده و نسبت مرگ و مير در استان ۴.۹ درصد و درصد نمونه‌هاي مثبت در استان ۲۲.۴ درصد است.
دبير ستاد دانشگاهي و پيشگيري از ويروس کرونا درباره رتبه‌بندي شهرستان‌هاي استان از لحاظ ميزان بروز تجمعي گفت: به لحاظ ميزان بروز تجمعي از ابتداي شيوع اپيدمي کرونا تا امروز همچنان شهرستان بيرجند (مرکز استان) با ميزان بروز تجمعي ۵۶۵ در صد هزار نفر جمعيت در رتبه اول قرار دارد.
وي اظهار داشت: شهرستان سربيشه با ميزان بروز تجمعي ۴۷۷ رتبه دوم، شهرستان بشرويه با ميزان بروز تجمعي ۴۳۳ رتبه سوم، شهرستان طبس با ميزان بروز تجمعي ۴۲۱ رتبه چهارم، شهرستان درميان با ميزان بروز تجمعي ۴۱۹ رتبه پنجم و شهرستان‌هاي خوسف و نهبندان همچنان در پايين‌ترين ميزان بروز تجمعي قرار دارند.

شريف زاده افزود: براساس آخرين آمار ۲۲۷ نفر در بيمارستان‌هاي استان با علائم حاد تنفسي بستري هستند که نسبت به روز قبل افزايش داشته و از اين تعداد ۱۱۱ نفر مبتلاي قطعي به کرونا بستري در بيمارستان‌ها هستند که اين تعداد نيز نسبت به روز قبل افزايش يافته است.
وي گفت: همچنين ۲۰ نفر در بخش مراقبت‌هاي ويژه بستري هستند که حال سه نفر مساعد نبوده است.
خراسان جنوبي که اوايل شهريور امسال با افزايش بيماران تنفسي در اين استان به وضعيت هشدار بازگشته بود، سه هفته است که جزو استان‌هاي در وضعيت قرمز قرار دارد.
روند ابتلا به کرونا در خراسان جنوبي پس از خيزهاي اول و دوم بيماري در فروردين و خرداد امسال، بار ديگر در شهريور ماه صعودي شده است.
استاندار خراسان جنوبي در نشست اخير ستاد استاني مديريت کرونا از احتمال بازگشت محدوديت‌ها در اين استان خبر و به کميته مربوطه مسئوليت داد تا در مدت ۷۲ ساعت موارد پيشنهادي را بررسي و اعلام کند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان جنوبي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان جنوبي در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرين خبر خراسان جنوبي در اينستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today