نماد آخرین خبر

جاده‌های مازندران از فردا زیر بار محدودیت‌های ترافیکی اربعین می‌رود

منبع
ايرنا
بروزرسانی
جاده‌های مازندران از فردا زیر بار محدودیت‌های ترافیکی اربعین می‌رود

ايرنا/ پليس راهنمايي و رانندگي کشور در آستانه تعطيلي اربعين حسيني(ع) با اعمال برخي محدوديت‌هاي ترافيکي در ورودي و خروجي محورهاي مازندران اعلام کرد که جاده‌هاي کندوان و هراز در روزهاي چهارشنبه ، پنجشنبه ، جمعه هفته جاري و شنبه هفته آينده يک‌طرفه خواهد بود.
روز پنجشنبه هفدهم مهرماه اربعين حسيني(ع) است.
پليس راهنمايي و رانندگي کشور اعلام کرد که اعمال اين محدوديت هاي ترافيکي از ساعت ۱۲ فردا چهارشنبه آغاز مي شود و تا روز شنبه نوزدهم مهرماه در محورهاي کندوان ، هراز و فيروزکوه ادامه خواهد داشت .
بر اين اساس تردد هر گونه موتورسيکلت از فردا تا روز شنبه در اين سه محور ممنوع است و تنها موتورسيکلت هاي انتظامي و امدادي براي انجام ماموريت مي توانند از اين محورها تردد کنند.

محور کرج-چالوس
بر اساس اعلام پليس راه ، تردد انواع وسايل نقليه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ روز هاي چهارشنبه و پنجشنبه شانزدهم و هفدهم مهر ماه از مرزن آباد به سمت کرج و آزاد راه تهران- شمال  ممنوع است و با اعلام مأمورين پليس راه درمحل، تردد انواع وسايل نقليه از ساعت ۱۸ تا ۲۴  در اين دو روز از کرج(دوراهي شهرستانک) و آزادراه تهران-شمال به سمت مرزن آباد به صورت يکطرفه خواهد بود.
همچنين تردد انواع وسيله نقليه از ساعت ۱۵ روزهاي جمعه و شنبه هجدهم و نوزدهم تا ۲ بامداد روزهاي بعد از کرج و ابتداي آزادراه تهران-شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است و در صورت اعلام مامورين پليس راه در محل تردد انواع وسيله نتقليه از ساعت ۱۸ اين روزها تا ۲ بامداد روزهاي بعد از مرزن آباد به سمت کرج و آزادراه تهران-شمال يکطرفه  خواهدبود.

محور هراز
براساس اعلام پليس راه کشور در روزهاي جمعه و شنبه آينده محور هراز نيز براي تردد يک طرفه خواهد بود.
بر اين اساس، تردد تمامي وسايل نقليه از ساعت ۱۶ روزهاي جمعه و شنبه هجدهم و نوزدهم مهر ماه تا ۲ بامداد روزهاي بعد از رودهن به سمت آمل ممنوع است و در صورت اعلام مامورين پليس راه در محل تردد کليه وسايل نقليه از ساعت ۱۸ روزهاي جمعه و شنبه تا ۲ بامداد روزهاي بعد از آب اسک به رودهن يکطرفه مي باشد.
پليس راه کشور تاکيد کرد که در صورت افزايش يا کاهش حجم تردد و به منظور تسهيل عبور و مرور وسايل نقليه تمديد و يا لغو محدوديت ها در محورهاي فوق توسط مامورين پليس راه در محل اعمال مي گردد.
در اين مدت -تردد تمامي تريلرها از محور هراز کماکان ممنوع است.

محور فيروزکوه
تردد انواع تريلر و کاميون ها به استثناي حاملين موادسوختي و فاسد شدني از ساعت ۸ تا ۲۴ روز جمعه هجدهم مهر از مسير شمال به جنوب  محور فيروزکوه ممنوع مي باشد.

هواي مازندران باراني است
هواشناسي مازندران هم پيش بيني کرده است که بارندگي در اين استان تا اواخر روز شنبه هفته آينده ادامه دارد و دماي هواي استان هم در اين مدت کاهشي و سرد باقي خواهد ماند.
هواشناسي مازندران در اطلاعيه تعيين وضعيت جوي يک هفته اي استان ، با استناد به تجزيه و تحليل آخرين نقشه هاي پيـش يابي هواشناسي پيش بيني کرده است که بارندگي هايي که از چند روز پيش در مازندران شروع شده به صورت متناوب تا روز پنجشنبه ادامه خواهد يافت.
بارندگي در اين مدت گاهي به صورت رگباري همراه با رعد و برق خواهد بود و احتمال وقوع تگرگ و وزش باد نسبتا شديد موقتي هم وجود خواهد داشت.
در اين اطلاعيه تاکيد شده است که هواي استان در اين مدت ابري باقي مي ماند که با کاهش دما همراه مي شود ضمن اين که هوا در ارتفاعات مه آلود خواهد بود و در مناطق مرتفع و سردسير هم احتمال بارش برف وجود دارد.
بيشينه دماي هوا هم در شهرهاي استان بين ۱۸ تا ۲۳  درجه سانتي گراد بالاي صفر خواهد بود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان مازندران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرين خبر مازندران در اينستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today