نماد آخرین خبر

احتمال طغیان رودها و وقوع سیلاب در قزوین

منبع
ايرنا
بروزرسانی
احتمال طغیان رودها و وقوع سیلاب در قزوین

ايرنا/ مديرکل مديريت بحران استانداري قزوين هشدار داد: با توجه به اطلاعيه‌هاي هواشناسي احتمال طغيان مسيل‌ها و رودخانه‌هاي استان و وقوع سيلاب از فردا چهارشنبه تا پايان هفته جاري وجود دارد.

قدرت‌اله مهديخاني مديرکل مديريت بحران استانداري قزوين با اشاره به اين  که هواشناسي نسبت به بارش ۴۰ ميلي‌متري باران در استان طي بازه زماني کوتاه هشدار داده است، افزود: از روز يک‌شنبه شاهد بارش باران در استان هستيم که با توجه به اطلاعيه‌هاي سازمان هواشناسي و سازمان مديريت بحران روند بارندگي‌ تا آخر هفته در قزوين به ويژه ارتفاعات شمالي شدت پيدا مي‌کند.
اين مسوول گفت: از شهروندان تقاضا داريم تا در مدت ياد شده از حضور در کنار و حاشيه رودخانه ها و مسيل ها خودداري کنند.
وي اظهار داشت: با برنامه ريزي هاي انجام شده در حوزه مديريت بحران و با مشارکت شهرداران، بخشداري‌ها و دهياران، به منظور جلوگيري از وقوع سيلاب و خسارات، ساماندهي رودخانه‌ها مورد توجه قرار گرفت.
مديرکل مديريت بحران استانداري قزوين ادامه داد: در همين راستا به واسطه تشکيل تيم‌هاي ارزيابي مديريت بحران و بازديد از رودخانه‌هاي استان، لايروبي اکثر رودخانه‌ها انجام شده و فقط چند نقطه باقي مانده که آن هم به توجه به مکاتبات صورت گرفته با شرکت آب منطقه‌اي در دستور کار اين سازمان قرار گرفته است.
وي با بيان اين نکته که دستگاه هاي ذيربط بايد آمادگي لازم را براي پيشگيري و مقابله با حوادث داشته باشند، خاطرنشان کرد: فرمانداري‌ها، شهرداري ها، بخشداري ها، اداره کل راهداري حمل و نقل جاده‌اي و شرکت آب منطقه‌اي به منظور مقابله با هر خطر و حادثه غيرمترقبه بايد نهايت آمادگي را داشته باشند.
اين مسوول اظهار داشت: کشاورزاني که تاکنون اقدام به جمع آوري محصولات کشاورزي خود نکرده‌اند با توجه به اطلاعيه‌هاي سازمان هواشناسي سريعا اقدامات لازم را انجام دهند و مراکز دامداري و مرغداري نيز نسبت به ذخيره سوخت مورد نياز برنامه‌ريزي کنند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان قزوين را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر قزوين در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرين خبر قزوين در اينستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today