نماد آخرین خبر

درخواست تعطیلی ۲ هفته‌ای مدارس چهارمحال و بختیاری ارسال شده است

منبع
ايرنا
بروزرسانی
درخواست تعطیلی ۲ هفته‌ای مدارس چهارمحال و بختیاری ارسال شده است

ايرنا/ مديرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختياري با تاکيد بر اينکه تعطيلي مدارس در اختيار آموزش و پرورش استان نيست، گفت: درخواست تعطيلي ۲ هفته‌اي مدارس استان به وزارت کشور و وزارت بهداشت ارسال شده است. 

فرحناز قائداميني، مديرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختياري روز سه‌شنبه در حاشيه برگزاري جلسه شوراي برنامه‌ريزي سازمان دانش‌آموزي استان در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس مصوبه ستاد ملي مقابله با کرونا، اعلام تعطيلي مدارس استان‌ها در حوزه اختيارات ستاد ملي مقابله با کرونا است.
وي گفت: ستاد ملي مقابله با شيوع کرونا اين اختيار را به ستاد مقابله با کروناي استان‌ها واگذار کرده است تا چنانچه ستاد مقابله با کروناي استان به اين تشخيص برسد که مي‌بايست مدارس يک منطقه يا سراسر استان براي مدتي تعطيل شود، اين موضوع را در قالب يک درخواست به وزارت کشور و وزارت بهداشت و درمان ارسال ‌کند و در صورت تاييد، مدارس براي مدت معيني تعطيل خواهد شد. 
وي اظهارداشت: در آخرين جلسه ستاد مقابله با کروناي استان با توجه به قرمز شدن وضعيت چهارمحال و بختياري ،پيشنهاد تعطيلي ۲ هفته‌اي مدارس استان به وزارت کشور و وزارت بهداشت و درمان ارسال شد که به محض وصول جواب اين درخواست، اطلاع‌رساني مناسب در اين زمينه انجام خواهد گرفت.
قائداميني گفت: در سال تحصيلي جديد ۲۱۰ هزار د انش‌آموز در مقاطع مختلف تحصيلي در استان مشغول تحصيل هستند و در روزهاي ابتدايي سال تحصيلي ۶۴ درصد دانش‌آموزان در کلاس درس حاضر بودند که اين ميزان در روزهاي اخير به ۲۶ درصد رسيده است. 

به گفته وي، هم‌اکنون پنج درصد دانش‌آموزان استان هيچ گونه دسترسي به فضاهاي مختلف و آموزش مجازي ندارند.
ويروس کرونا که باعث بروز کوويد  ۱۹ شده، بسياري از کشورهاي جهان را درگير کرده است و سازمان بهداشت جهاني را برآن داشته تا وضعيت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگاني از ماسک، شست‌وشوي دست‌ها با آب و صابون، رعايت بهداشت فردي، خودداري از دست دادن‌هاي مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتي است که پزشکان متخصص براي پيشگيري از شيوع اين ويروس توصيه مي‌کنند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان چهارمحال و بختياري را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر چهارمحال و بختياري در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday