نماد آخرین خبر

موکب‌های اربعین تبدیل به ایستگاه‌های سلامت‌محور خواهند شد

منبع
فارس
بروزرسانی
موکب‌های اربعین تبدیل به ایستگاه‌های سلامت‌محور خواهند شد

فارس/ رئيس اداره تبليغات اسلامي سقز گفت: امسال به دليل شيوع ويروس کرونا مانند سال‌هاي گذشته پياده‌روي نخواهيم داشت و موکب‌هاي اربعين تبديل به ايستگاه‌هاي سلامت‌محور خواهند شد.

حجت‌الاسلام برومند رازياني رئيس اداره تبليغات اسلامي سقز با اشاره به اينکه طي ساليان گذشته مراسم باشکوه پياده‌روي جاماندگان اربعين حسيني(ع) و برپايي موکب برگزار مي‌شد، اظهار داشت: امسال به دليل شيوع ويروس کرونا مانند سال‌هاي گذشته پياده‌روي نخواهيم داشت و موکب‌هاي اربعين تبديل به ايستگاه‌هاي سلامت محور خواهند شد.
وي گفت: کرونا و لزوم رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در حفظ جان مردم، موجب محدوديت در برگزاري آئين‌هاي عزاداري شده است.
رئيس اداره تبليغات اسلامي سقز افزود: براي جايگزيني برنامه‌هاي فرهنگي به‌جاي پياده‌روي اربعين، با همکاري نهادهاي اجرائي شهرستان تأمين کمک‌هاي معيشتي براي مناطق فقير و محروم در دستور کار است که ‌توان هيئات‌هاي شهرستان در جمع‌آوري و توزيع نذورات در اين راستا خواهد بود.
حجت‌الاسلام رازياني گفت: بخشي از نذورات جمع آوري شده در موکب‌ها با همکاري ستاد اجرايي فرمان امام و کانون‌هاي فرهنگي تبليغي پويان در راستاي کمک‌هاي مومنانه و تهيه بسته‌هاي معيشتي و لوازم التحرير و مواد ضدعفوني و ماسک سازماندهي شده است.
وي خاطرنشان کرد: در رابطه با زيارت اربعين در بقاع متبرکه با اداره اوقاف و امور خيريه سقز هماهنگي‌هاي لازم انجام شده تا با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي، برنامه‌اي يک ساعته برگزار شود.
رئيس اداره تبليغات اسلامي سقز، محيط آرايي شهري را از ديگر برنامه‌هاي اين ستاد عنوان کردو اظهار کرد: شهرداري سقز، محيط آرايي شهري را انجام خواهد داد، همچنين تمامي ادارات شهرستان شعار امسال اربعين «الحسين سفينه النجاه» را در مقابل ادارات خود نصب خواهند کرد تا فضاي شهر آکنده از جلوه‌هاي اربعين شود.
رازياني بر اهميت محتواسازي در فضاي مجازي تاکيد کرد و گفت: بايد فضاي مجازي را هم مثل خانه‌هايمان، به حسينيه تبديل کنيم تا گراميداشت اربعين در شبکه‌هاي مجازي نيز نمود داشته باشد.
وي تصريح کرد: در اربعين امسال و همچنين دهه آخر ماه صفر، برنامه‌ها با تغييراتي برگزار مي‌شود تا ضمن رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در اجراي مراسم اربعين حسيني و عزاداري حضرت اباعبدالله الحسين(ع) سلامت مؤمنين را هم مدنظر داشته باشيم.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کردستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرين خبر کردستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online