نماد آخرین خبر

رشد ۱۱ درصدی سرمایه‌گذاری در بخش صنعت سمنان

منبع
فارس
بروزرسانی
رشد ۱۱ درصدی سرمایه‌گذاری در بخش صنعت سمنان

فارس/ معاون امور صنايع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از رشد ۱۱ درصدي سرمايه‌گذاري در بخش صنعت استان در سال جاري خبر داد.

فرامرز محبوبي، معاون امور صنايع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار کرد: در شش ماهه ابتدايي سال جاري، افزون بر سه هزار ميليارد ريال سرمايه‌گذاري در حوزه صنعت استان صورت است که در مقايسه با مدت مشابه آن در سال گذشته، 11 درصد افزايش داشته است.
وي تصريح کرد: در اين مدت، 82 واحد صنعتي استان با سرمايه‌گذاري سه هزار و 38 ميليارد ريال پروانه بهره‌برداري دريافت کرده و مشغول به فعاليت شده‌اند که زمينه اشتغال حدود يک هزار و 170 نفر را در استان فراهم آورده‌اند.
معاون امور صنايع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اضافه کرد: از نظر تعداد صدور پروانه بهره‌برداري در امسال شاهد رشد هشت درصدي در مقايسه با سال گذشته هستيم.
محبوبي اضافه کرد: در 6 ماه گذشته، براي واحدهاي صنعتي که جواز تأسيس اخذ کرده‌اند، سرمايه‌گذاري بالغ بر 51 هزار ميليارد ريال با اشتغال حدود 15 هزار و 300 نفر پيش‌بيني شده است.
وي با بيان اينکه از ابتداي امسال تاکنون، 771 مجوز صنعتي در استان صادر شده است، گفت: 82 واحد صنعتي در استان پروانه بهره‌برداري و 689 واحد نيز جواز تأسيس دريافت کرده‌اند.
معاون امور صنايع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به فراواني پروانه‌هاي بهره‌برداري صادره در بخش صنعت اظهار کرد: بيشترين پروانه‌هاي صادره از نظر تعداد مربوط به گروه‌هاي کالايي ساخت مواد و محصولات شيميائي، محصولات از لاستيک و پلاستيک و محصولات غذايي و آشاميدني‌ها و از نظر سرمايه‌گذاري انجام‌گرفته مربوط به گروه‌هاي کالايي محصولات کاني غيرفلزي، محصولات از لاستيک و پلاستيک و ساخت مواد و محصولات شيميايي است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان سمنان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرين خبر سمنان در اينستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today