نماد آخرین خبر

۷۰ طرح عمرانی در روستاهای سمنان افتتاح می‌شود

منبع
فارس
بروزرسانی
۷۰ طرح عمرانی در روستاهای سمنان افتتاح می‌شود

فارس/ مديرکل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري سمنان گفت: ۷۰ طرح عمراني به مناسبت روز روستا و عشاير در روستاهاي استان افتتاح مي‌شود.

مهدي صميميان، مديرکل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري سمنان اظهار کرد: ۷۰ طرح عمراني با اعتبار ۲۴۵ ميليارد و ۱۹۷ ميليون ريال به مناسبت روز روستا و عشاير در روستاهاي استان افتتاح مي‌شود.
وي افزود: ۲۱۸ روستاي استان سمنان با جمعيت ۱۲۹ هزار و ۶۵۸ نفر از مزاياي ۷۰ طرح آماده افتتاح به مناسبت روز روستا و عشاير بهره‌مند مي‌شوند.
مديرکل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري سمنان بيان کرد: از مجموع ۷۰ طرح آماده بهره‌برداري در روز روستا و عشاير در استان سمنان، ۱۰ طرح مربوط به بنياد مسکن انقلاب اسلامي، ۱۲ طرح مربوط به توزيع نيروي برق، ۱۱ طرح مربوط به امور عشايري، ۹ طرح مربوط به راه و شهرسازي شرق استان، ۱۱ طرح مربوط به دانشگاه‌هاي علوم پزشکي سمنان و شاهرود، دو طرح مربوط به نوسازي مدارس و ۱۵ طرح مربوط به دهياري‌هاي استان است.
صميميان عنوان کرد: ۳۹ ميليارد و ۱۶۹ ميليون ريال براي افتتاح ۱۵ طرح دهياري‌هاي استان سمنان هزينه شد و ۱۵ روستاي استان با جمعيت ۱۷ هزار و ۷۱۹ نفر در از مزاياي طرح‌ها بهره‌مند مي‌شوند.
وي گفت: ۱۵ طرح آماده افتتاح دهياري‌هاي استان در زمينه‌هاي مختلف مانند بهسازي و آسفالت معابر و احداث بوستان است.
مديرکل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري سمنان ادامه داد: ۶ طرح از مجموع ۱۱ طرح آماده افتتاح در حوزه بهداشت و درمان در روستاهاي استان سمنان مربوط به دانشگاه علوم پزشکي شاهرود با صرف اعتبار ۱۸ ميليارد ريال و بهره‌مندي ۳۱ روستا با جمعيت ۱۰ هزار و ۶۷۱ نفر است.
صميميان بيان کرد: پنج طرح از مجموع ۱۱ طرح آماده افتتاح در حوزه بهداشت و درمان با صرف اعتبار ۲۵ ميليارد و ۸۷۸ ميليون ريال و بهره‌مندي ۱۳ هزار و ۹۵۰ نفر مربوط به روستاهاي تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکي سمنان است.
وي گفت: اجراي طرح‌هاي عمراني به‌منظور توسعه و آبادي روستاهاي استان در دستور کار قرار دارد.
مديرکل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري سمنان اضافه کرد: ۴۶ هزار خانوار با جمعيت ۱۴۲ هزار نفر در بيش از ۵۴۹ روستاي استان سمنان زندگي مي‌کنند و سمنان داراي ۳۰۸ روستاي برخوردار از شوراي اسلامي است و ۲۵۷ روستاي استان هم دهياري دارد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان سمنان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرين خبر سمنان در اينستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today