نماد آخرین خبر

ابلاغ دستورالعمل جدید رجیستری تلفن همراه

منبع
ايسنا
بروزرسانی
ابلاغ دستورالعمل جدید رجیستری تلفن همراه

ايسنا/ ناظر گمرکات خوزستان با اشاره به ابلاغ دستورالعمل جديد رجيستري تلفن همراه از سوي مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ويژه سازمان گمرک ايران گفت: از اين پس اظهار و ثبت تلفن همراه مسافران، صرفا در محل مبادي ورودي انجام مي‌شود.

غلامرضا بلوطي ميرزا، ناظر گمرکات خوزستان با اشاره به ابلاغ بخشنامه‌هاي جديد از سوي مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ويژه سازمان گمرک ايران در خصوص اظهار و ثبت تلفن همراه مسافران اظهار کرد: بر اساس مفاد بند (۱- الف) و در راستاي جلوگيري از سوءاستفاده از اطلاعات مسافران ورودي براي رجيستري گوشي تلفن همراه، مقرر شده که اظهار و ثبت تلفن همراه مسافران صرفا در محل مبادي ورودي و پس از احراز هويت دقيق، تشخيص غيرتجاري بودن و همچنين طي تشريفات گمرکي در لحظه ورود به کشور انجام شود.
وي افزود: برابر مندرجات متن اين مصوبات، از اين به بعد از هرگونه ثبت غيرحضوري تلفن همراه مسافري يا بعد از خروج از گمرکات اجرايي (مبادي ورودي) توسط مسافران جلوگيري مي‌شود.
مديرکل گمرک اهواز تصريح کرد: کارشناسان مرتبط در گيت‌هاي مربوطه بر اساس مصوبه ابلاغي جديد نسبت به ارائه خدمات و انجام تشريفات گمرکي و با رعايت کامل ساير مقررات اقدام مي‌کنند.
بلوطي ميرزا گفت: در صورت عدم وجود شناسه ارزش در سامانه TSC، کارشناسان نسبت به پذيرش ارزش کالا بر اساس اسناد مثبته صاحب کالا و ادامه تشريفات گمرکي اقدام و سپس مراتب را براي اقدام لازم به دفتر تعيين ارزش اعلام مي‌کنند.


همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today