نماد آخرین خبر

کنوکارپوس "گل‌دار" دیدید، به شهرداری اهواز خبر دهید

منبع
ايسنا
بروزرسانی
کنوکارپوس "گل‌دار" دیدید، به شهرداری اهواز خبر دهید

ايسنا/ معاون خدمات شهري شهرداري اهواز از تکميل عمليات هرس درختان کنوکارپوس اهواز تا ۲۰ آبان‌ماه خبر داد.

عليرضا عاليپور، معاون خدمات شهري شهرداري اهواز با اشاره به آخرين وضعيت هرس درختان کنوکارپوس در آستانه بارش‌هاي پاييزي و مشکلات تنفسي ناشي از آن، اظهار کرد: در سطح شهر اهواز ۱۱۵ هزار و ۴۱۴ کنوکارپوس به صورت درختي کاشته شده‌اند که نياز به هرس دارند؛ تاکنون ۸۰ درصد درختان هرس شدند.
وي افزود: همچنان هرس درختان در مناطق هشت‌گانه شهرداري اهواز ادامه دارد و عمليات هرس با پنج روز تاخير نسبت به برنامه‌ريزي، يعني تا ۲۰ آبان‌ماه به پايان مي‌رسد.
معاون خدمات شهري شهرداري اهواز تصريح کرد: در راستاي نظارت شهروندان و همچنين پيدا کردن ايرادات احتمالي پيمانکاران در هرس درختان، مسابقه‌اي پيش‌بيني شده است. به اين منظور، شهروندان از ۲۰ مهرماه تا يکم آبان‌ماه در صورت مشاهده درخت کنوکارپوسي که به گل‌دهي رسيده باشد، مي‌توانند با سامانه ۱۳۷ تماس بگيرند و آدرس آن درخت را اعلام کنند و به شهروندي که نخستين تماس را بگيرد، جايزه نقدي اهدا مي‌شود.
وي بيان کرد: همچنان شهرداري اهواز معتقد است هيچ‌گونه نظريه علمي دال بر آلرژي‌زا بودن و عامل تنگي نفس بودن درختان کنوکارپوس ارائه نشده است و اين اقدامات، صرفا بر اساس گمانه‌زني و حدس و بر اساس مصوبه شوراي سلامت خوزستان انجام مي‌شود.

 
 

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today