نماد آخرین خبر

دریای مازندران امسال ۴۵ غریق داشت

منبع
مهر
بروزرسانی
دریای مازندران امسال ۴۵ غریق داشت

مهر/ مديرکل پزشکي قانوني مازندران با بيان اينکه پرونده طرح دريا در استان با ۴۵ غريق در سال جاري بسته شد، گفت: اين ميزان نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد کاهش داشته است.

علي عباسي مديرکل پزشکي قانوني مازندران اظهار داشت: از شروع تا پايان طرح سالم سازي دريا ۴۵ شامل ۴۱ مرد و مابقي زن نفر به علت غرق شدگي جان خود را از دست دادند که اين رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴ درصد کاهش داشت.
وي گفت: مرداد ماه با ۱۴، شهريور با ۱۴، تير با ۹ و خرداد با ۸ نفر به ترتيب ماه‌هايي بودند که غرق شدگي در آن ثبت شده است و براساس آمار ارجاعي از مراکز پزشکي قانوني، شهرستان‌هاي بابلسر با ۱۳ و نوشهر با ۷، چالوس با ۶ داراي بيشترين غرقي وشهرهاي ساري، جويبار، مياندرود شهرهايي بدون آمار غرقي بوده است.
مدير کل پزشکي قانوني استان گفت: ۲۱ تا ۳۰ سال سن با ۲۴ مورد بيشترين و ۴۱ تا ۵۰ سال با ۲ مورد کمترين سن غرق شدگي گزارش شده است و ۷۶ درصد از غرق شدگان غير بومي و مابقي بومي هستند.
عضو شوراي قضائي استان به تفکيک محل غرق شدگان را ۳۱ نفر خارج از طرح، ۸ نفر بخش خصوصي ،۵ نفر منطقه غير قابل پوشش، يک نفر هم داخل طرح اعلام کرد و افزود: بيشتر مغروقين با وجود توصيه‌ها و هشدارهاي مکرر، محدوده‌هاي ايمن سازي نشده و خارج از طرح را براي شنا انتخاب کرده بودند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان مازندران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرين خبر مازندران در اينستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today