نماد آخرین خبر

مقرر شده زاویه تیراندازی ارمنستان و جمهوری آذربایجان اصلاح شود

منبع
مشرق
بروزرسانی
مقرر شده زاویه تیراندازی ارمنستان و جمهوری آذربایجان اصلاح شود

مشرق/ جانشين فرمانده ناجا با اشاره به اصابت تعدادي راکت به خاک ‌ايران، گفت: مرزبانان ما هم طبق وظيفه‌اي که دارند ‌به دو کشور ارمنستان و آذربايجان اخطار و هشدار دادند.

سردار قاسم رضايي، جانشين فرمانده ناجا‌ در حاشيه بازديد از واحدهاي مرزي استان آذربايجان‌شرقي ‌اظهار کرد: در منطقه‌اي هستيم که مابين کشور آذربايجان و ارمنستان به هر دليلي مناقشه رخ داده و ما آرزو داريم اين موضوع به زودي به پايان برسد و ملت هر دو کشور آسوده باشند و امنيت و آرامش در منطقه برقرار شود.
وي با بيان اينکه حدود 9 روز است که دو کشور در منطقه در حال جنگ هستند و ما براي انسان‌هايي که کشته شدند، ناراحت هستيم، افزود: در اين تبادل آتش، تعدادي از گلوله توپ‌ها و راکت‌هاي آنها به صورت‌ سهوي به خاک ما اصابت کرده و مرزبانان کشور ما هم طبق وظيفه‌اي که دارند به صورت‌ قانوني به دو کشور ارمنستان و آذربايجان اخطار و هشدار داده و آنها نيز اشتباه صورت گرفته را پذيرفته‌اند.
جانشين فرمانده ناجا با اعلام اينکه مقرر شده زاويه تيراندازي دو طرف اصلاح شود، تصريح کرد: کشاورزان، کارگران و مرزنشينان در منطقه فعال هستند و  مرزبانان ما با هوشياري، آرايش لازم را اتخاذ و رصد و اشراف کامل بر مرزها دارند.
رضايي گفت: در منطقه مرزي، يک ملاقات با طرف آذربايجاني داشتيم و موارد لازم را اعلام کرديم و آنها نيز مراتب عذرخواهي خود را اعلام کردند.
رضايي به همراه سردار احمد علي گودرزي فرمانده مرزباني ناجا و سردار حسين عبدي فرمانده انتظامي استان آذربايجان شرقي از  نوار مرزي "خداآفرين" بازديد کرد.
جانشين فرمانده ناجا در اين بازديد، اظهار کرد: مناقشه دو کشور همسايه آذربايجان و ارمنستان که بنا به دلايلي آغاز شده است اميدواريم هر چه زودتر پايان يافته و امنيت دوباره به مرزهاي اين دو کشور بازگردد.
وي ادامه داد: از آغاز درگيري بين اين دو کشور تعدادي گلوله هاي توپ و راکت به خاک جمهوري اسلامي ايران برخورد کرده که مرزبانان ما بر حسب وظايف خود تذکرات لازم را صادر کرده اند تا زاويه تيراندازي را رعايت کنند من بعد شاهد اين قبيل حوادث در مرزهاي کشور عزيزمان نباشيم.


همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان آذربايجان شرقي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر آذربايجان شرقي در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ

آخرين خبر آذربايجان شرقي در اينستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today