نماد آخرین خبر

هزار خانوار مددجوی کردستان با تولید و فروش برق صاحب درآمد می‌شوند

منبع
فارس
بروزرسانی
هزار خانوار مددجوی کردستان با تولید و فروش برق صاحب درآمد می‌شوند

فارس/ مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) کردستان گفت: 1000 خانوار مددجوي کردستان با توليد و فروش برق صاحب درآمد مي‌شوند که در فاز اول آن براي 240 خانواده اجرا مي‌شود.

محمدرسول شيخي‌زاده، مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) کردستان اظهار کرد: توانمندسازي خانواده‌ها و اشتغال مددجويان از سياست‌هاي مهم کميته امداد است.
وي گفت: براساس برنامه‌ها و دستورات ابلاغيه که از طريق وزارت نيرو هم به دستگاه‌هاي مربوطه ابلاغ شده است يکي از کارهايي که مي‌تواند به اشتغال مددجوياني که بعضا داراي بيماري‌هاي خاص و يا کاملا از کارافتاده هستند و توانايي هر کاري را ندارند راه‌اندازي پنل‌هاي خورشيدي است.
مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) کردستان خاطرنشان کرد: اين خانواده‌هاي در صورت راه‌اندازي و نصب اين پنل‌ها در محل زندگي خود مي‌توانند از محل برق توليدي و فروش آن به شرکت توزيع برق از درآمد مناسبي بهره‌مند شوند.
شيخي‌زاده گفت: 32 هزار خانوار سرپرست زن زير پوشش کميته امداد استان کردستان هستند که بهترين کار براي توانمندسازي اين خانوارها ايجاد مشاغل خانگي و يا اجراي پنل‌هاي خورشيدي در مقايس کوچک است.
وي تصريح کرد: بنا به بررسي‌هاي صورت گرفته اين ظرفيت در کردستان وجود دارد و در همين راستا در استان بيش از يک‌هزار خانوار شناسايي شده است.
مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) کردستان تصريح کرد: 240 واحد پنل خورشيدي در گام نخست در استان اجرا مي‌شود که تا اين لحظه 5 مورد به صورت پايلوت در بيجار اجرا شده است.
شيخي‌زاده افزود: هزينه اجرايي اين طرح 60 ميليون تومان است که 20 ميليون تومان به صورت بلاعوض از محل اعتبارات استاني از طريق سازمان برنامه‌ريزي تامين مي‌شود و 40 ميليون تومان هم تسهيلات اشتغالزايي است.
وي گفت: براي ايجاد 120 واحد ديگر هم تسهيلات بلاعوض از سوي کميته امداد کشور اختصاص خواهد يافت.
مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) کردستان خاطرنشان کرد: اميدواريم اين روند در سال‌هاي آينده هم استمرار داشته باشد و کل اين يک هزار خانوار زيرپوشش اين طرح قرار گيرند.
شيخي‌زاده با بيان اينکه اين طرح ضمن توانمندسازي اين خانواده‌هاي نيازمند بستري براي تأمين برق در استان فراهم خواهد کرد، گفت: اين واحدهاي خورشيدي به صورت ميانگين ماهيانه براي هر خانوار حدود يک ميليون تومان درآمد دارد که اين ميزان در ماه‌هاي گرم و سرد سال به تناوب متفاوت است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کردستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرين خبر کردستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online