نماد آخرین خبر

هشدار نسبت به نبود تخت ICU در آستانه باران‌های پاییزی

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
هشدار نسبت به نبود تخت ICU در آستانه باران‌های پاییزی

باشگاه خبرنگاران/ رئيس بيمارستان امام خميني(ره) اهواز امسال مانند سال‌هاي گذشته ظرفيت خالي براي پذيرش بيماران تنفسي نداريم بنابراين بايد خود مردم از بروز حملات تنفسي پاييزي پيشگيري کنند.

ساسان موگهي، رئيس بيمارستان امام خميني(ره) اهواز به عنوان مرجع پذيرنده بيماران تنفسي پاييزي با هشدار نسبت به همزماني بروز حمله‌هاي تنفسي ناشي از باران‌هاي پاييزي با وضعيت قرمز کرونا گفت: که امسال مانند سال‌هاي گذشته ظرفيت خالي براي پذيرش بيماران تنفسي نداريم بنابراين بايد خود مردم از بروز حملات تنفسي پاييزي پيشگيري کنند.
او افزود: اينکه در يک شهر بالغ بر ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر در يک بازه زماني کوتاه به بيمارستان مراجعه کنند، بزرگترين بيمارستان‌ها و اورژانس‌هاي دنيا نيز تحت تاثير قرار مي‌گيرند و اين شرايط، مي‌تواند کار را مختل کند و در ساليان گذشته همه تلاش‌مان را براي مداواي بيماران کرديم تا با کمترين آسيب اين بحران را پشت‌سر بگذاريم که در اين زمينه موفق بوديم و همچنان اين تلاش‌ها ادامه دارد. اما امسال با توجه به شيوع کروناويروس شرايط متفاوت شده است و مردم بايد به اين مساله توجه کنند.
موگهي بيان کرد: در حال حاضر بيمارستان امام از نظر کرونا، بيمارستان پاک محسوب مي‌شود و تنها کار‌هاي اورژانسي بيماران مبتلا به کرونا انجام مي‌شود و سپس با ثابت شدن وضعيت بيماران، به بيمارستان‌هاي ويژه بيماران کرونا منتقل مي‌شوند.
امسال تخت ICU براي بيماران تنفسي باران‌هاي پاييزي نداريم
رئيس بيمارستان امام خميني(ره) اهواز تصريح کرد: در سال‌هاي گذشته شايد تعدادي تخت ICU خالي در بيمارستان داشتيم و اين تخت‌ها را در اختيار بيماران دچار حمله تنفسي در پي نخستين بارش پاييزي قرار مي‌داديم، اما امسال با توجه اينکه بيمارستان‌هاي ديگر نمي‌توانند بيماران را پذيرش کنند و بيماران خود را به بيمارستان امام(ره) اعزام مي‌کنند، تخت‌هاي ICU اين بيمارستان نيز تکميل هستند.
او ادامه داد: بايد از هم‌اکنون و قبل از آغاز بارش‌ها به پزشک مراجعه و دارو‌هاي موردنياز را استفاده کنند تا وارد فاز حمله نشوند و شهروندان در زمان آغاز بارش پاييزي، به هيچ وجه از منزل خارج نشوند. درب و پنجره‌ها را ببندند تا دچار حمله تنفسي نشوند تا هم خودشان دچار مشکل نشوند و هم بار بر سيستم درمان بيشتر از اين نشود.
موگهي با اشاره به همزماني کوويد - ۱۹ با ساير بيماري‌ها در پاييز، اظهار داشت: در حال حاضر شيوع ويروس کرونا افزايش يافته و اکنون در وضعيت قرمز به سر مي‌بريم و با بيماران دچار سکته مغزي و کرونا، سکته حاد قلبي و کرونا و خون‌ريزي‌هاي گوارشي و کرونا، مواجه شده‌ايم.
رئيس بيمارستان امام خميني(ره) اهواز بيان کرد: کساني که دچار بيماري‌هاي تنفسي هستند، بايد به پزشک مراجعه کنند تا در صورت ابتلا به ويروس کرونا، بيماري کوويد - ۱۹ را درمان کنند و در غير اين صورت نيز دارو‌هاي پيشگيري را مصرف کنند. درست است که در حال حاضر بيمارستان امام خميني(ره) اهواز بيمارستان سبز است، اما درب بيمارستان را به روي بيماران بدحال کرونا نبسته‌ايم و ممکن است اين بيماران به بيمارستان مراجعه کنند بنابراين ما موظف هستيم خدمات به اين بيماران ارائه کنيم و اين بيماران پس از بهتر شدن وضعيت‌شان، به بيمارستان‌هاي مرجع کرونا منتقل مي‌شوند.
اين مقام مسئول گفت: هر چند تلاش کرده‌ايم که بيماران مبتلا به کرونا را در فضاي جدا نگهداري کنيم، اما زماني که بحران ايجاد مي‌شود و تعداد زيادي بيمار به بيمارستان مراجعه مي‌کنند، ممکن است انتقال ويروس رخ دهد و جلوگيري از انتقال ويروس بين اين افراد اجتناب‌ناپذير است.


همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today