نماد آخرین خبر

نوای زیارت اربعین حسینی در بقاع متبرکه خوزستان

منبع
صدا و سيما
بروزرسانی
نوای زیارت اربعین حسینی در بقاع متبرکه خوزستان

صدا و سيما/ با توجه به اينکه تاکنون دستوري مبني بر تعطيلي آستان علي‌بن مهزيار اهوازي صادر نشده است، بنابراين مراسم قرائت زيارت اربعين، فردا در اين مکان برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام فائز فائزي، معاون فرهنگي اداره کل اوقاف و امور خيريه خوزستان در اين باره گفت: طبق دستورالعمل دهه پاياني ماه صفر، بقاع و امامزادگاني که تعطيل نيستند و به فعاليت خود ادامه مي‌دهند، با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي و فاصله‌گذاري اجتماعي، مراسم زيارت اربعين را برگزار مي‌کنند. 
حجت‌الاسلام فائزي افزود: در حال حاضر خبر تعطيلي بقاع و امامزادگان در برخي از شهر‌ها را شنيده‌ايم و اگر فرمانداران تصميم بگيرند که با توجه به شرايط، اماکن مذهبي را تعطيل کنند، ما هم مراسم حضوري زيارت اربعين را تعطيل کرده و مراسم در امامزادگان و بقاع متبرکه بدون حضور مردم و زائران برگزار مي‌شود و مراسم به صورت زنده از شبکه‌هاي مجازي پخش خواهد شد. علاوه بر آن، بلندگو‌هاي بيروني بقاع متبرکه و امامزادگان در روز اربعين و قبل از اذان مغرب نسبت به پخش عزاداري و قرائت زيارت اربعين اقدام مي‌کنند.
وي ادامه داد: با توجه به اينکه تاکنون دستوري مبني بر تعطيلي آستان علي‌بن مهزيار اهوازي صادر نشده است، بنابراين مراسم قرائت زيارت اربعين، ساعت ۱۰ فردا پنجشنبه ۱۷ مهرماه در اين مکان برگزار خواهد شد.
معاون فرهنگي اداره‌کل اوقاف و امور خيريه خوزستان خاطر نشان کرد: همچنين همزمان با مراسم سوگواري دهه پاياني ماه صفر ۵۰ مبلغ از قم به استان خوزستان اعزام شده‌اند که با توجه به ممنوعيت‌ها در برخي از شهرستان‌ها امکان ارائه خدمات حضوري آن‌ها در اماکن مذهبي بقاع و امامزادگان وجود ندارد و به همين دليل خدماتي همچون رفع شبهات، احکام ديني، مشاوره و... در فضاي مجازي بقاع متبرکه و امامزادگان ارائه خواهد شد.
دهه پاياني ماه صفر، بقاع و امامزادگاني که تعطيل نيستند و به فعاليت خود ادامه مي‌دهند، با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي و فاصله‌گذاري اجتماعي، مراسم زيارت اربعين را برگزار مي‌کنند.
با توجه به وضع کنوني کرونا بقاع متبرکه شهرستان‌هاي دزفول، شوش و شوشتر تعطيل هستند و مردم مي‌توانند مراسم عزاداري و زيارت اربعين را در فضاي مجازي دنبال کنند.
 

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today