نماد آخرین خبر

رفع تصرف 150 هکتار از اراضی ملی ساوه

منبع
فارس
بروزرسانی
رفع تصرف 150 هکتار از اراضی ملی ساوه

فارس/ رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري ساوه گفت: 150 هکتار از اراضي ملي اين شهرستان در سال جاري از افراد سودجو رفع تصرف شد.

پوريا حسن‌پور، رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري ساوه از رفع تصرف 150 هکتار از اراضي ملي اين شهرستان در سال جاري خبر داد و اظهار کرد: اين مقدار اراضي ملي با صدور احکام قضايي و تلاش يگان حفاظت منابع طبيعي از دست سودجويان خارج شد.
وي اظهار کرد: تصرفات انجام شده در مناطق سينک، آوه، قلعک، يولاق، خورميز، سامان، داغ کندي، حصار قليچ و امامزاده خرق از توابع اين شهرستان بوده است.
رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري ساوه با اشاره به اين که در مناطق سينک، آوه، قلعک، يولاق، خورميز ، سامان و داغ کندي، وضعيت تصرفات بحراني است، اظهار کرد: با هوشياري و پيگيري يگان حفاظت منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان، افراد متخلف شناسايي و پس از تشکيل پرونده به مراجع قضايي معرفي شدند.
حسن‌پور تصريح کرد: افرادي که قصد خريد زمين به ويژه اراضي بدون سند رسمي را در ساوه دارند با استعلام از سامانه سامد(سامانه استعلامات منابع طبيعي) و مراجعه به دفاتر پيشخوان دولت، ضمن ارائه نقشه  UTM محل از وضعيت اراضي مورد نظر خود مطلع شوند.
اراضي ملي، ثروت و سرمايه تمام مردم بوده و هرگونه تصرف در آن تخلف است که منابع طبيعي با همکاري دستگاه‌هاي مربوطه نسبت به رفع تصرف‌ها اقدام مي‌کند 
وي افزود: اراضي ملي، ثروت و سرمايه تمام مردم بوده و هرگونه تصرف در آن تخلف است که منابع طبيعي با همکاري دستگاه‌هاي مربوطه نسبت به رفع تصرف‌ها اقدام مي‌کند.
رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري ساوه با بيان اين که طرح مميزي در اراضي ملي اين شهرستان به منظور ساماندهي بهره برداران و مرتعداران و حفاظت از اين زمين‌ها اجرا شده است، گفت: با طرح مذکور از تخريب و تجاوز به اين اراضي جلوگيري شده و زمينه برخي سوء استفاده از اين اراضي و مراتع طبيعي و ملي برچيده مي‌شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان مرکزي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر استان مرکزي در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرين خبر استان مرکزي در اينستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today