نماد آخرین خبر

بنیامین، نوجوانی که هنرش را وقف رفع مشکلات اجتماعی می‌کند

منبع
ايرنا
بروزرسانی
بنیامین، نوجوانی که هنرش را وقف رفع مشکلات اجتماعی می‌کند

ايرنا/ بنيامين شيروان لک نوجوان ۱۴ ساله گچساراني است که تاکنون ۲ کتاب براي رفع چالش هاي اجتماعي ويروس کرونا و بقاي حيات وحش نگاشته است.

بنيامين شيروان لک با وجود داشتن مشکل کم بينايي اما با درک شرايط اجتماعي در قالب داستان و به زبان ساده براي رفع مشکلات اجتماعي تلاش مي کند.
بنيامين امسال مقام دوم جشنواره ملي هر خانواده يک کتاب ياريگران زندگي در رشته داستان را کسب کرده است.
او در سال۱۳۹۹ همچنين در نخستين جشنواره قاب ماندگار ويژه مدارس استثنايي کهگيلويه و بويراحمد به عنوان نفر اول تقدير شد.
در اين جشنواره يک هزار و ۵۰۰ اثر شرکت داشتند.
بنيامين نوجوان داستان ما در سن ۱۱ سالگي کتاب «ماجراهاي شاهزاده» و «لک لک ها» را با موضوع حيات وحش نوشت که در آن با توجه به خشکسالي هاي آن سال ها به زبان داستان از مخاطبان خود خواسته شده تا براي تامين غذا و آب حيات وحش مشارکت کنند.
بنيامين که هم اکنون در پايه نهم تحصيل مي کند به تازگي دومين کتاب خود با نام مهمان ناخوانده کرونا را به رشته تحرير درآورده است.
او هنر نويسندگي و موفقيت در زندگي را مديون عرفان برادر نابيناي خود مي‌داند.
عرفان شيروان لک برادر عرفان که به دليل يک بيماري ارثي در زمان کودکي نابينا شد اکنون که جواني ۲۰ ساله است هفت کتاب نگاشته است.
کتاب مهمان ناخوانده کرونا به نويسندگي بنيامين شيروان لک امروز سه‌شنبه پانزدهم مهر با حضور مسئولان رونمايي شد.
بنيامين مي گويد: کتاب مهمان ناخوانده کرونا داستان سه کودکي است که در دوران انتشار بيماري کرونا بدون رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي در بازي فوتبال حاضر و به بيماري ويروس کرونا مبتلا و خانواده آنان هم گرفتار اين بيماري مي‌شوند.
مسئول کانون فرهنگي هنري شماره يک گچساران در آئين رونمايي از اين کتاب گفت: کتاب مهمان ناخوانده کرونا به زبان ساده و داستاني از کودکان مي خواهد دستورالعمل هاي پيشگيري از ويروس کرونا را رعايت کنند تا شاهد بيماري يا خداي ناکرده مرگ نزديکان خود نباشند.
پرويز شاکري افزود: رونمايي از اين کتاب به دليل اينکه نويسنده آن يک دانش‌آموز است به عنوان نخستين برنامه هاي هفته کودک امسال در گچساران انجام شد.
هفته ملي کودک امسال از ۱۲ تا ۱۷ مهرماه بوده و شعار آن نيز «آينده را بايد ساخت» است. 
وي بيان کرد: اين کتاب در ۱۶ صحفه رنگي از سوي انتشارات تخت جمشيد استان فارس منتشر شده است.
مسئول کانون فرهنگي هنري شماره يک گچساران ابراز داشت: اين کتاب در ۲ هزار نسخه منتشر شده و قيمت هر نسخه آن ۱۲ هزار تومان است.
شاکري با اشاره به اينکه نويسنده کتاب مهمان ناخوانده کرونا داراي مشکلات بينايي است و هزينه انتشار کتاب به صورت شخصي از سوي خانواده فرهنگ دوست او تامين شده از دستگاه‌هاي اجرايي خواست تا با خريد کتاب مهمان ناخوانده کرونا ضمن کمک به کتابخواني گامي براي مهار ويروس کرونا بردارند.
وي با اشاره به اهميت معرفي کتاب براي تشويق نسل جوان به مطالعه تلاش بنيامين شيرواني لک براي نوشتن کتاب را الگويي براي ساير دانش آموزان دانست.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کهگيلويه و بويراحمد را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در تلگرام :

http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today