نماد آخرین خبر

۷۶۸ جاعل و کلاهبردار در آذربایجان‌غربی دستگیر شدند

منبع
ايرنا
بروزرسانی
۷۶۸ جاعل و کلاهبردار در آذربایجان‌غربی دستگیر شدند

ايرنا/ رييس پليس آگاهي فرمانده انتظامي آذربايجان‌غربي گفت: در نيمه نخست امسال، ۷۶۸ نفر جاعل و کلاهبردار در اين استان شناسايي و دستگير شدند.

سامان غني‌زاده، رييس پليس آگاهي فرمانده انتظامي آذربايجان‌غربي اظهار کرد: ۹۵ درصد از پرونده‌هاي جعل و ۹۳ درصد پرونده‌هاي کلاهبرداري در اين استان منجر به نتيجه و کشف شده است.
وي ادامه داد: در نيمه نخست امسال ۶۳۵ پرونده در حوزه جعل اسناد و يک‌هزار و ۱۲۲ فقره پرونده در حوزه کلاهبرداري در اين استان کشف شده است.
رييس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي آذربايجان‌غربي اضافه کرد: در رده بندي‌هاي انجام گرفته از لحاظ جرائم در حوزه جعل، اسکناس و اوراق بهادار با ۳۷ درصد، اسناد مالکيت با ۳۴ درصد و مدارک شناسايي و هويتي با ۱۰ درصد بيشترين موارد را به خود اختصاص داده است.
غني زاده گفت: بيشترين جرائم مربوط به کلاهبرداري در استان نيز مربوط به خريد و فروش مال غير شامل املاک و وسايل نقليه با ۶۱ درصد، کلاهبرداري تلفني و برداشت از حساب متقلبانه با ۲۹ درصد و امور بازرگاني و تجارت با پنج درصد است.
وي افزود: در فرآيند رسيدگي به اين جرائم در نيمه نخست امسال، ۳۱۹ نفر متهم نيز در حوزه جعل و ۴۴۹ نفر متهم در حوزه کلاهبرداري دستگير و تحويل مقام قضايي شدند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان آذربايجان غربي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر آذربايجان غربي در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرين خبر آذربايجان غربي در اينستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today