نماد آخرین خبر

پلیس راهور: جاده های شمالی را در تعطیلات اربعین یکطرفه نمی‌کنیم

منبع
فارس
بروزرسانی
پلیس راهور: جاده های شمالی را در تعطیلات اربعین یکطرفه نمی‌کنیم

فارس/ جانشين پليس راهور ناجا گفت: پليس هيچ برنامه‌اي براي يک طرفه کردن جاده ها در تعطيلات اربعين ندارد.

سردار سيد تيمور حسيني جانشين پليس راهنمايي و رانندگي ناجا به تصميم نهايي مبني بر عدم انجام راهپيمايي اربعين اشاره و اظهار داشت: طبق تأکيد حضرت آقا و لزوم رعايت شرايط بهداشتي طبق مصوبات ستاد کرونا اجازه راهپيمايي داده نشد و حجت تمام شد.
وي گفت: در اين راستا مأموران پليس راه در استان‌هاي خوزستان، کرمانشاه و ايلام حضور يافته و مراقبت‌هاي لازم را انجام دادند تا از تردد بي‌مورد به مرزهاي چهارگانه کاسته شود؛ خوشبختانه با همکاري خوب مردم با مسأله جدي مواجه نبوديم؛ اگرچه خيلي پراکنده در خوزستان و مهران مراجعاتي داشتيم که با تذکر مأموران و توجيه موضوع حل و فصل شد.
جانشين پليس راهنمايي و رانندگي ناجا با بيان اين مطلب که در حال حاضر وضعيت مرزها بسيار مناسب است در مورد محورهاي شمالي اعلام کرد: مقرر شد با توجه به وضعيت کرونا و قرمز بودن استان‌هاي شمالي، پليس هيچ گونه محدوديت ترافيکي به شکل يکطرفه کردن اعمال نکند. محورها دوطرفه هستند چه در مرحله رفت و چه در مرحله بازگشت و مردم اين نکته را بدانند که پليس هيچ گونه محدوديتي را به صورت يکطرفه اجرا نمي‌کند.
سردار حسيني با تأکيد بر اين مطلب که مردم بايد با توجه به شرايط کرونا از سفرهاي غيرضرور خودداري کنند گفت:‌محدوديت‌ها و ممنوعيت‌هاي ترددي در محورهاي چالوس و هراز اعمال نمي‌شود و پليس قاطعانه با تخلفاتي ‌‌همچون حرکت ‌‌در‌‌ شانه خاکي و انحراف به چپ برخورد مي‌کند.
وي گفت: کرونا مراسم بزرگ و عظيمي همچون اربعين را تحت الشعاع خود قرارداده؛ سفرهاي غيرضروري به هيچ عنوان قابل قياس با آن نيست.
اين مقام ارشد پليس راهور در خصوص اعمال محدوديت‌هايي که در فروردين ماه اجرا شد گفت: اجراي طرح فاصله گذاري اجتماعي يک کاري نو بود و نشان داد که اگر در يک مسأله‌اي تصميم قاطع گرفته شود، همه تکليف خود را دانسته و عمل مي‌‌کنند و با اين که به صرف درخواست و خواهش باشد، بسيار متفاوت است؛ چراکه اينها نه تکليف متولي و مجري را مشخص مي‌کند و نه جامعه و افراد را.
وي با تأکيد بر اين مطلب که پليس راهور مجري تصميمات مراکز ذي صلاح در کشور است اعلام کرد: پليس هر تصميمي را که به آن ابلاغ شود بدون چون و چرا مي‌پذيرد. چه اجراي محدوديت باشد چه ممنوعيت، اما در حال حاضر با توجه به شرايط، پليس محدوديت‌هاي ترافيکي را که به شکل يکطرفه شدن اعمال مي‌کرد و مشکلات زيادي براي بومي‌ها و ساکنين محدوده‌هاي آبعلي، دماوند، آمل، مرزن‌آباد، گچسر و روستاهاي مسير چالوس و ساکنين کرج و بخشي از ساکنين تهران ايجاد مي‌کرد اجرا نخواهد کرد.
جانشين پليس راهنمايي و رانندگي ناجا با تأکيد بر اين مطلب که پليس راهور در مجموع با يکطرفه کردن محورها مخالف است، گفت: اجراي اين موارد از سر ناچاري بود، اما در حال حاضر به خاطر جامعه کوچکي، جامعه بزرگي را به زحمت نمي‌اندازيم، اگرچه مأموران پليس راه در جاده‌ها حضور فعال دارند.