نماد آخرین خبر

استاندار: ۱۵۰۰ واحد مسکونی محرومین در کردستان آماده بهره‌برداری است

منبع
ايرنا
بروزرسانی
استاندار: ۱۵۰۰ واحد مسکونی محرومین در کردستان آماده بهره‌برداری است

ايرنا/ استاندار کردستان گفت: سال گذشته کلنگ احداث سه هزار واحد مسکوني در اين استان براي محرومين و نيازمندان به زمين زده شد که بيش از نيمي از آن‌ها (يک هزار و ۵۰۰ واحد) اکنون آماده بهره‌برداري است.

بهمن مرادنيا، استاندار کردستان اظهار داشت: اين طرح بزرگ با مشارکت کميته امداد و سازمان مديريت برنامه و بودجه کشور اجرايي شد و در آينده نزديک بخش مهمي از آن تحويل محرومين مي‌شود.
وي با بيان اينکه اجراي طرح نيروگاه هاي خورشيدي توسط خانوارهاي مددجو، کاري ارزشمند است، ابراز اميدواري کرد با تلاش ارزنده کميته امداد، سازمان مديريت و برنامه ريزي و بسيج سازندگي، توانمندسازي اين خانوارها به سرعت اتفاق بيفتد.
مرادنيا تاکيد کرد: هر کاري که براي توانمندسازي محرومان انجام شود خدمت بزرگي است و راهکاري براي زندگي آبرومندانه اين قشر به شمار مي‌رود.
استاندار کردستان راه توسعه کردستان را در گرو تقويت طرح‌هاي کشاورزي و حوزه آب دانست و افزود: حذف عنوان کمتر توسعه يافته و محروم از کردستان با تلاش بيشتر براي تقويت اين بخش محقق مي‌شود.
وي اضافه کرد: اگر درآمد کشاورز کردستاني از ۲ ميليون تومان به ۱۰۰ ميليون تومان در هکتار برسد مردمي ثروتمند خواهيم داشت و ديگر نيازي به کمک گرفتن در بخش‌هاي مختلف نخواهد بود.
مرادنيا با اشاره به اخذ مجوز براي تبديل ۹۶ هزار هکتار اراضي ديم استان به اراضي آبي در قالب طرح مهار آب‌هاي مرزي گفت: اميدواريم جراي اين طرح در آينده سرعت بيشتري بگيرد تا تحول بزرگي را در استان شاهد باشيم.
استاندار کردستان تاکيد کرد: تمام مسوولان و دست‌اندرکاران اين طرح دلسوزانه پاي کار آمده‌اند و مي‌توانيم با همراهي و همدلي موجود به توليدي که مورد تاکيد رهبر معظم انقلاب و سال‌ها در شعارهاي اقتصادي ايشان جاي دارد، برسيم.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کردستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرين خبر کردستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online