نماد آخرین خبر

رفع تصرف 30 هکتار از اراضی ملی شهرستان میبد

منبع
صدا و سيما
بروزرسانی
رفع تصرف 30 هکتار از اراضی ملی شهرستان میبد

صدا و سيما/ صبح امروز، ۲۹ هزار متر از اراضي ملي به ارزش بيش از ۶ ميليارد تومان درشهرستان ميبد رفع تصرف شد.

حسين بيگي، رئيس دادگستري شهرستان ميبد در اين باره گفت: کل اين پرونده هفتاد و پنج هکتار بود که امروز حدود ۳۰ هکتار از اين اراضي را رفع تصرف کرديم. 
حسين بيگي با بيان اينکه بخشي از اين اراضي هم که ملي بوده، اما کشاورزان مدارکي دارند مبني بر اينکه اين اراضي در قالب قانون کشت موقت به آن‌ها واگذار شده است افزود: مسلما کشاورزاني که در راستاي قانون به آن‌ها واگذار شده است حتما اقدامات قانوني در جهت دادن زمين و سند به آن‌ها اقدام مي‌شود، اما اگر اقداماتي شده که زمين‌هاي دولتي تصرف شده است دادگستري وارد و با زمين خواري برخورد خواهد کرد.
وي گفت: هرنوع برخورد با بحث زمين خواري موضوع جدي تمام دستگاه‌هاي ذي ربط و دادگستري ميبد است و اين قسمت که ما راي را اجرا کرديم دلالت بر اين دارد که در اين موضوع جدي هستيم و اراضي ديگري هم که اکنون در کنار جاده سنتو قيمت خيلي خوبي هم پيدا کرده است ورود خواهيم کرد.
حسين بيگي با بيان اينکه زمين بحث بسيار مهم در ميبد است افزود: جلسات شوراي حفظ حقوق بيت المال و برخورد با زمين خواري هر دو هفته يک بار تشکيل مي‌شود و به همه مردم اعلام شده است که اگر در يک مقطع بزرگي مشکل زمين دارند موضوعات را در اين جلسه مطرح کنند تا هم مشکلات مردم حل و هم زمين‌هاي دولتي مشخص و جلوي زمين خواري‌هايي که صورت گرفته يا خواهد گرفت گرفته شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان يزد را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر يزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today