نماد آخرین خبر

کرونا جودو کرمانشاه را به رکود برد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
کرونا جودو کرمانشاه را به رکود برد

ايسنا/ رئيس هيات جودو استان کرمانشاه گفت: شيوع بيماري کرونا، جودو کرمانشاه را به رکود برده و براي احياي آن در دوران پساکرونا به حداقل يک تا دو سال زمان نياز داريم.

حسين اميري، رئيس هيات جودو استان کرمانشاه بابيان اينکه شيوع بيماري کرونا در ماه‌هاي گذشته جودو دنيا را به رکود برده، اظهارکرد: تعطيلي چندين ماهه جودو در کرمانشاه نيز به مانند ديگر مناطق، مشکلات زيادي را براي ورزشکاران اين رشته بدنبال داشته است.
وي تصريح کرد: جودوکاران کرمانشاهي در اين شرايط تنها به انجام تمرينات آمادگي جسماني، آن هم بصورت انفرادي مي‌پردازند و تمرينات تخصصي چنداني ندارند.
رئيس هيات جودو استان يادآورشد: هرچند ورزشکاران بسياري از رشته‌هاي رزمي ديگر اين امکان را دارند که با انجام تمرينات شادو خود را در موقعيتي شبيه به مبارزه قرار دهند و بتوانند آمادگي‌شان را حفظ کنند، اما در جودو تقريبا چنين شرايطي را نداريم و ورزشکار بايد همانند کُشتي با حريف درگير شوند تا در آمادگي قرار گيرند.
وي اضافه کرد: براين اساس، عدم انجام تمرينات تخصصي اين رشته باعث مي‌شود تا سطح کيفي و توانايي ورزشکاران اين رشته پايين بيايد.

اميري در ادامه با بيان اينکه کرونا کاهش شديد تعداد ورزشکاران سازمان يافته جودو استان را نيز بدنبال داشته، گفت: اواخر سال گذشته باتوجه به کاهشي که طي چندسال اخير در آمار ورزشکاران رشته جودو استان بوجود آمده بود، تصميم گرفتيم مسابقات مختلف اين رشته را برگزار کنيم تا به احياي جودو استان کمک کند، اما متاسفانه شيوع کرونا اين برنامه را لغو کرد.
وي اعلام کرد: اگر بيماري کرونا همينطور ادامه پيدا کند و رشته‌هاي برخوردي همچنان تعطيل باشند، حداقل يک تا دو سال زمان نياز داريم تا در دوره پساکرونا جودوي کرمانشاه را از رکود خارج کرده و آن را دوباره احياء کنيم.
رئيس هيات جودو استان بااشاره به مشکلات مالي هيات جودو استان، يادآورشد: البته براي پيشبرد اهداف هيات جودو استان نيازمندحمايت مالي مسئولين استاني و بويژه مسئولين ورزشي هستيم.  
وي در ادامه در خصوص آخرين وضعيت برنامه احداث خانه جودو کرمانشاه هم گفت: سال گذشته پس از سفر رئيس فدراسيون به کرمانشاه، قرار شد با همکاري استانداري و اداره کل ورزش و جوانان استان خانه جودو کرمانشاه در داخل مجموعه ورزشي امام(ره) احداث شود.
اميري تصريح کرد: براي اجراي اين پروژه حدود دو هزار متر زمين هم در نظر گرفته شد، اما متاسفانه با شيوع بيماري کرونا اجراي اين پروژه به تاخير افتاد.
وي اعلام کرد: اميدواريم بزودي با فروکش شدن بيماري کرونا بتوانيم پيگيري‌ها را براي اجراي اين پروژه ادامه دهيم و آن ر ا به سرانجام برسانيم.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today